Akademiczki na remis

Akademiczki na remis

MKS AZS UMCS Lublin po raz drugi z rzędu mierzył się z beniaminkiem I ligi. Podopieczne Patryka Maliszewskiego znów stoczyły niezwykle wyrównany pojedynek. Po minimalnej porażce 28:29 z SPR JKS Jarosław, biało-zielone zremisowały w Warszawie z Varsovią 26:26.

Środowy sparing z beniaminkiem I ligi przyjezdne otworzyły bardzo dobrze, szybko obejmując kilkubramkowe prowadzenie. Teoretycznie pierwszy skład MKS AZS UMCS Lublin do przerwy wygrywał aż 17:12. Po zmianie stron Varsovia ruszyła do ataków i kilka minut przed końcem doprowadziła do remisu. W końcówce gra toczyła się przy minimalnej przewadze jednej ze stron lub remisie. W ostatniej akcji pozycyjnej gospodyń doskonałą interwencją popisała się Monika Nóżka, która wybroniła sytuację sam na sam. Piłkę przejęła Katarzyna Jarosz. 23-latka posłała za mocnego loba i mecz zakończył się remisem.

KOMENTARZ TRENERA

Patryk Maliszewski: – W pierwszej połowie wystawiliśmy najsilniejsze składy. Różnica była na naszą korzyść – skuteczność w grze pozycyjnej, dobre kontrataki – to wszystko było po naszej stronie. Warszawianki były bezradne w ataku, stąd nasze spokojne prowadzenie. Po przerwie nieco wymieszaliśmy doświadczone piłkarki z młodzieżą, podobnie uczynił trener gospodyń. On postawił na juniorki, które w poprzednim sezonie grały w finale mistrzostw Polski. Zdobyliśmy po przerwie zaledwie dziewięć bramek, a drużyna ze stolicy aż jedenastokrotnie nas skontrowała. Padła nasza gra w ataku pozycyjnym, stąd nie utrzymaliśmy prowadzenia do końca. Nie chodzi jednak o sam rezultat, bo można było spokojnie wygrać przy grze mocnym składem. W środę chciałem sprawdzić przydatność każdej z zawodniczek i to nam się udało. Sparing okazał się bardzo przydatny, wiemy, nad czym pracować. Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu, zwłaszcza że do Warszawy pojechaliśmy bez Olgi Figiel i Weroniki Zarzyckiej, naszych bardzo mocnych ogniw.  

NASTĘPNY SPARING

W niedzielę lublinianki zagrają w Łodzi z Chojeńskim Klubem Sportowym.

Varsovia Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 26:26 (12:17)

MKS: Nóżka, Gruszecka, Mańko –  Lasek 6, Jarosz 5, Suszek 4, Markowicz 3, Szyszkowska 2, Madejczyk 2, Nazar 2, Blaszka 1, Kosiorek 1, Raczyńska, Prażmo, Ziętek.