Avia jednak bez Mazurka

Avia jednak bez Mazurka

Kolejną drużyną, która przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła 10 stycznia, jest Avia Świdnik. Premierowym zajęciom żółto-niebieskich z boku przyglądał się Bartłomiej Mazurek, który ostatecznie zdecydował się zawiesić buty na kołku.

W pierwszym treningu Avii Świdnik w 2017 roku uczestniczyło piętnastu zawodników. – Nie było m.in. Michała Jeleniewskiego, Roberta Kazubskiego i Jakuba Szymali. Ponadto, poważnie kontuzjowany jest Karol Barański. Z wypożyczenia do Wisły Puławy powrócił Karol Kalita tłumaczy trener Jacek Ziarkowski.

Zajęciom z boku przyglądał się Bartłomiej Mazurek, który ostatecznie nie wznowi swojej przygody z piłką nożną. – Rozmawiałem z nim i jednak nie zdecyduje się grać dla nas. Nie pozwalają mu na to sprawy osobiste i zawodowe, ale także zdrowie – wyjaśnia szkoleniowiec.

Wśród ćwiczących można było dostrzec również rekonwalescenta Romana Skowrońskiego oraz łączonego z innymi klubami bramkarza Konrada Zacharskiego. Nie oznacza to jednak, że 22-latek pozostanie na Lubelszczyźnie. – Konrad chce sprawdzić się w wyższej lidze i jeżeli znajdzie sobie lepszy klub, to nie będziemy mu robili przeszkód z odejściem. Jeżeli zostanie z nami, to też się nie zmartwimy – mówi „Ziaro”.

W treningu nie uczestniczył żaden nowy zawodnik. – Tacy piłkarze powinni pojawić się najwcześniej w przyszłym tygodniu – kończy Jacek Ziarkowski.

PLAN SPARINGÓW AVII ŚWIDNIK

21.01 – Siarka Tarnobrzeg
28.01 – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
1.02 – Wisła Puławy
4.02 – Powiślak Końskowola
8.02 – Hetman Zamość
11.02 – Orlęta Radzyń Podlaski
18.02 – Podlasie Biała Podlaska
22.02 – Kryształ Werbkowice
25.02 – Chełmianka Chełm.