AZS UMCS zbity w derbach. Bezlitosna Tomasovia!

AZS UMCS zbity w derbach. Bezlitosna Tomasovia!

W miniony weekend na parkietach grupy 5 II ligi siatkarek rozegrano derby Lubelszczyzny. W Lublinie AZS UMCS nie sprostał Tomasovii Tomaszów Lubelski. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego wygrały z akademiczkami 3:0.

POMECZOWE KOMENTARZE

Jacek Rutkowski (trener AZS UMCS): Nie wyszedł nam ten mecz, ponieważ nasze przyjęcie zagrywki stało na bardzo niskim poziomie. Nieobecność Sylwii Obszyńskiej była kluczowa. Do tego słabszą dyspozycję zaprezentowała Natalia Gieroba, więc praktycznie pozostaliśmy bez przyjęcia. Do końca sezonu nie będzie chyba już grała Paulina Konop. Podstawowa libero pauzuje ze względu na stan zdrowia. Posypał nam się skład… W zespole były trzy juniorki, a z takim doświadczonym przeciwnikiem, jak Tomasovia, w podobnym zestawieniu nie mamy szans. Każdy kolejny set był lepszy, ale nie udało nam się wygrać choćby jednej partii. Musimy zbudować skład od początku. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu będzie już lepiej pod tym względem, bo o triumf z liderem będzie bardzo trudno. Zaczyna się druga runda. W pierwszej zdobyliśmy dziesięć punktów. Na pewno nie jest to szczyt naszych marzeń.

Stanisław Kaniewski (trener Tomasovii): Mecz był bardzo zacięty, jak to zwykle bywa w derbach. W tym spotkaniu mieliśmy trochę więcej argumentów. Graliśmy bardziej rzetelnie, popełnialiśmy mniej błędów w każdym elemencie i udało nam się wygrać. To są bardzo ważne punkty, bo w wypadku porażki, wypadlibyśmy z pierwszej czwórki. Zwycięstwo spowodowało, że dalej jesteśmy na trzecim miejscu. Na rozgrzewce kontuzji doznała nasza kapitan Marta Jasiewicz. Zastąpiła ją kadetka Gabrysia Kostur. Udźwignęła ona ciężar gry. Byłem bardzo ciekawy, jak to wszystko wyjdzie z tą zawodniczką. Na szczęście Gabrysia podołała zadaniu.

NASTĘPNA KOLEJKA

3 grudnia siatkarki AZS UMCS Lublin podejmą drużynę UKS Szóstka Mielec. Natomiast zawodniczki z Tomaszowa Lubelskiego zagrają na wyjeździe z UKS-em Marba Sędziszów Małopolski.

AZS UMCS Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3 (19:25, 22:25, 21:25)

AZS UMCS: Natalia Gieroba, Aleksandra Dudek, Adrianna Nejkauf, Dorota Matacz, Gabriela Krzysiak, Magdalena Bogusz, Paulina Bryła (libero) oraz Dominika Miazga, Sylwia Olejnik, Marta Jasińska

Tomasovia: Małgorzata Hajduk, Gabriela Kostur, Sylwia Szeliga, Agata Bartłomiejczyk, Marta Cichoń, Daria Szubiak, Paulina Czekajska (libero) oraz Patrycja Kaniewska, Martyna Dzida.