AZS UMCS zwyciężył po raz trzeci z rzędu!

AZS UMCS zwyciężył po raz trzeci z rzędu!

Przegrane 0:3 derby województwa lubelskiego z Tomasovią Tomaszów Lubelski podziałały mobilizująco na siatkarki AZS UMCS Lublin. Od tego czasu podopieczne Jacka Rutkowskiego wygrały trzy mecze z rzędu. W sobotę akademiczki nie pozostawiły złudzeń UKS-owi Marba Sędziszów Małopolski.

POMECZOWY KOMENTARZ

Aleksandra Dudek (zawodniczka AZS UMCS): To był całkiem dobry mecz. Zespół z Sędziszowa Małopolskiego wygrał ostatnio z Szóstką Mielec i Tomasovią, więc wiedziałyśmy, że musimy odpowiednio się przygotować. Zagrałyśmy naprawdę nieźle. Grałyśmy szybkie piłki i nie popełniłyśmy zbyt wielu prostych błędów. To przełożyło się na wynik, z czego bardzo się cieszymy. W drugim secie grałyśmy praktycznie punkt za punkt, ale ostatecznie to nasz zespół okazał się lepszy. Każda z nas zagrała na dobrym poziomie i możemy być zadowolone z tego spotkania.

NASTĘPNA KOLEJKA

Kolejny mecz ligowy lublinianki rozegrają dopiero 14 stycznia. Tego dnia siatkarki AZS UMCS podejmą UKS MOSiR Jasło.

AZS UMCS Lublin – UKS Marba Sędziszów Małopolski 3:0 (25:20, 25:13, 25:16)

AZS UMCS: Magdalena Bogusz, Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska, Gabriela Krzysiak, Adrianna Nejkauf, Aleksandra Dudek, Katarzyna Bogdańska (libero), Paulina Bryła (libero), Sylwia Olejnik, Marta Jasińska, Dorota Matacz, Aleksandra Krzyżak.