Bialczanie się hartują. Liderzy Podlasia blisko nowego klubu?

Bialczanie się hartują. Liderzy Podlasia blisko nowego klubu?

Zamiast normalnego treningu piłkarskiego zawodnicy Podlasia Biała Podlaska musieli wcielić się w rolę porządkowych. Podopieczni Miłosza Storto mieli odbyć zajęcia na Orliku, ale problem w tym, że obiekt kompletnie nie był do tego przystosowany.

Na premierowych zajęciach bialczan stawiło się aż dwudziestu ośmiu piłkarzy! – Nie wiem, czy to w ogóle można nazwać treningiem. Orlik, na którym mieliśmy ćwiczyć, był totalnie zamrożony. Część chłopaków biegała, inni pracowali z łopatami. Szkoda, że nie zrealizowaliśmy naszych założeń. Co więcej, nie zapowiada się, by w najbliższych dniach warunki do treningów miały się poprawić – martwi się Miłosz Storto.

W treningu uczestniczyło pięciu testowanych zawodników. To Kacper Dmitruk z TOP-u 54 Biała Podlaska, Mateusz Zaciura z Lutni Piszczac oraz trzech piłkarzy o nieznanych personaliach. – W kręgu naszych zainteresowań są też Patryk Paszkiewicz i Marcin Wieliczuk z Lutni, ale oni potrzebują gry, więc jeśli nie teraz, to trafią do nas po sezonie – tłumaczy coach.

W ćwiczeniach udziału nie wzięli za to m.in. Kamil Kocoł (przeziębienie) oraz Adam Wasiluk i Rafał Kursa. – Adam i Rafał jadą na testy do Stali Rzeszów. Nie było też sprawdzanego Michała Pyrki, który narzeka na delikatny uraz – kończy trener.

PLAN SPARINGÓW PODLASIA BIAŁA PODLASKA

15.01 – Pogoń Siedlce
28.01 – ŁKS 1926 Łomża
5.02 – Górnik II Łęczna
8.02 – Stal Stalowa Wola
11.02 – Ursus Warszawa
15.02 – Motor Lublin
18.02 – Avia Świdnik
25.02 – Wisła Puławy
4.03 – Chełmianka Chełm.