Budowlani Lublin bez szans w starciu z aktualnymi mistrzami Polski

Budowlani Lublin bez szans w starciu z aktualnymi mistrzami Polski

Na inaugurację rozgrywek Ekstraligi rugby obrońcy tytułu Budowlani Łódź pewnie pokonali ligowego beniaminka Budowlanych Lublin. Kibice zgromadzeni na łódzkim stadionie wyrównane spotkanie oglądali tylko w pierwszej części meczu. Po przerwie dominacja mistrzów Polski nie podlegała dyskusji. Drużyna z Koziego Grodu uległa przeciwnikowi w stosunku 7:52.

KOMENTARZ TRENERA

Stanisław Więciorek: – Drużyna Budowlanych Lublin po prawie trzech sezonach powróciła do Ekstraligi. Przez ten czas zespół grał w I lidze. Ten okres niestety poczynił duże spustoszenie w naszej ekipie. Teraz na nowo próbujemy zbudować drużynę. W miesiąc czasu oczywiście tego nie zrobimy. Okres jesienny, kiedy rozgrywany będzie Puchar Polski, traktujemy jako okres budowy tego zespołu. Chcemy ją zakończyć w marcu przyszłego roku. Trafiliśmy do bardzo trudnej stawki, z Budowlanym Łódź, Arką Gdynia i Pogonią Siedlce, czyli do grupy z trzema medalistami. Czeka nas ciężkie zadanie. W każdym meczu będziemy walczyć i zbierać doświadczenie. Dla moich zawodników ważne będzie to, żeby zagrać jak najwięcej spotkań, które będą dla nich doskonałą lekcją. Oczywiście w każdym pojedynku będziemy walczyć o zwycięstwo, ale pamiętajmy, że będzie o nie niezwykle trudno. Myślę, że na wiosnę, po siedmiu miesiącach pracy, ta ekipa będzie zupełnie inna. W meczu z Budowlanymi Łódź popełniliśmy bardzo dużo niewymuszonych błędów spowodowanych właśnie brakiem doświadczenia czy brakiem ogrania na tym poziomie rozgrywek. Taki zespół, jak łodzianie, podobne błędy wykorzystuje bezlitośnie. Wynik oscylował w granicy trzydziestu paru punktów. Dopiero dwie ostatnie akcje naszego przeciwnika zakończyły się zdobyczą czternastu oczek, dlatego przegraliśmy tak wysoko. Wynik jest zdecydowanie za duży w stosunku do tego, co moi zawodnicy prezentowali. Włożyli w to spotkanie bardzo dużo serca i ambicji, ale na dzień dzisiejszy stać ich na tyle. Do Łodzi pojechaliśmy bez czterech zawodników z podstawowego składu. Za tydzień, jeśli już do nas dołączą, myślę, że jest szansa na osiągnięcie lepszego rezultatu.

NASTĘPNA KOLEJKA

18 września, o godzinie 15:00 Budowlani Lublin na własnym terenie podejmą Pogoń Siedlce.

Master Pharm Budowlani Łódź – Budowlani Lublin 52:7 (21:7)
Punkty dla Budowlanych Lublin: Patryk Ćwieka 5, Piotr Skałecki 2

Budowlani Lublin: Oleksander Palianiytia, Michał Majcher, Robizon Kelberashvili, Bartłomiej Jasiński, Michał Świderski, Michał Pietkiewicz, Stanisław Niedźwiecki, Jakub Jasiński, Jakub Bobruk, Patryk Ćwieka, Wojciech Brzezicki, Piotr Skałecki, Piotr Psuj, Marcin Dzioch, Maciej Grabowski, Arkadiusz Ziemak, Konrad Zając, Tomasz Duńczuk, Arkadiusz Gospodarek, Robert Ciechoński.