Budowlani mocno powalczyli z Arką

Budowlani mocno powalczyli z Arką

Po porażce 5:22 z Pogonią Siedlce trener Stanisław Więciorek zapowiadał, że jego podopieczni będą chcieli pokusić się o zwycięstwo nad Arką Gdynia. W niedzielę Budowlani Lublin byli blisko triumfu, ale ostatecznie zakończyli rundę wstępną sezonu 2016/2017 szóstą przegraną w szóstym spotkaniu.

KOMENTARZ TRENERA

Stanisław Więciorek: Wygrywaliśmy ten mecz do 70’. Zawodników, którzy decydują o obrazie gry, w końcówce poniosła niestety fantazja. Dwa lub trzy razy dokonali oni bardzo złych wyborów i ocen sytuacji na boisku. To poskutkowało tym, że Arka Gdynia zdobyła punkty i spotkanie zakończyło się wynikiem 17:20. Przez te 70’ w przekroju całego meczu na pewno byliśmy drużyną lepszą. Przegraliśmy wygrany pojedynek. Szkoda, bo dla nas była to ostatnia konfrontacja. Mecz przed swoją publicznością, w którym chcieliśmy pokazać się z dobrej strony. Przez większą część spotkania byliśmy drużyną, która i z wyniku, i z gry tę konfrontację wygrywała. Skończyło się inaczej. Trzeba to przełknąć, przegryźć, wziąć się do roboty i pracować przed wiosną, kiedy to ruszy Ekstraliga. Mamy teraz trzy tygodnie przerwy, potem rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu. Myślę, że na wiosnę będzie już dużo lepiej. Wszelkie znaki na niebie pokazują, że tak będzie.

Zawodnicy Budowlanych Lublin zakończyli rundę wstępną na czwartym miejscu w tabeli grupy A. Na podstawie końcowego rankingu zostanie ułożony kalendarz na sezon 2017.

Budowlani Lublin – Arka Gdynia 17:20 (17:10)
Punkty dla Budowlanych: Piotr Skałecki 5, Marcin Dzioch 5, Maciej Grabowski 5, Patryk Ćwieka 2

Budowlani: Konrad Zając, Michał Majcher, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Michał Świderski, Piotr Wiśniewski, Tomasz Zduńczuk, Jakub Jasiński, Jakub Bobruk, Patryk Ćwieka, Arkadiusz Gospodarek, Piotr Skałecki, Wojciech Brzezicki, Marcin Dzioch, Maciej Grabowski, Arkadiusz Ziemak, Piotr Więckowski.