Chełmianka rozpoczęła treningi z nowym zawodnikiem w składzie

Chełmianka rozpoczęła treningi z nowym zawodnikiem w składzie

W sobotę na pierwszych zajęciach po przerwie świąteczno-noworocznej spotkali się piłkarze Chełmianki Chełm. Artur Bożyk przyglądał się jednemu nowemu zawodnikowi. Zamiast awizowanego Miłosza Turewicza z biało-zielonymi ćwiczył inny gracz Górnika II Łęczna, Patryk Pokrywka.

Przed treningiem gracze Chełmianki Chełm spotkali się z zarządem klubu. – W tym spotkaniu uczestniczyli niemal wszyscy zawodnicy, poza przeziębionymi Mateuszem Krzyżakiem i Michałem Budzyńskim. Byli nawet ci, którzy narzekali na różne dolegliwości – mówi Artur Bożyk.

Następnie osiemnastu piłkarzy biało-zielonych wzięło udział w premierowych zajęciach. W tym gronie znalazł się m.in. testowany Patryk Pokrywka oraz pozyskani w grudniu Jakub Niewęgłowski i Mateusz Kompanicki. – Nie było za to Miłosza Turewicza, ale w poniedziałek zapewne do nas przyjedzie – dodaje szkoleniowiec. W treningu brali udział także rekonwalescenci Paweł Jabkowski, Daniel Chariasz i Michał Maliszewski. – Z boku ćwiczeniom przyglądali się przeziębieni Przemysław Kwiatkowski i Rafał Krupski oraz wracający do zdrowia Hubert Kotowicz. Ten ostatni czeka na decydującą wizytę lekarską, po której dowiemy się, czy będzie mógł wrócić do normalnych zajęć – wyjaśnia coach.

Jeszcze w grudniu przyszłość Huberta Kotowicza nie była do końca znana. Piłkarzowi skończyło się wypożyczenie z Górnika II Łęczna, ale wiadomo już, że zostało ono przedłużone do końca sezonu. – W jesiennych meczach Hubert pokazał się z bardzo dobrej strony. Strzelił kilka goli, miał też asysty, należał do wyróżniających się graczy naszej drużyny. Jesteśmy przekonani, że gdy wróci do zdrowia, pomoże zespołowi w wywalczeniu awansu do III ligi. Cieszymy się, że władze Górnika Łęczna, z którym od lat mamy dobrą współpracę, pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę i zgodziły się wydłużyć okres wypożyczenia do 30 czerwca – podkreśla prezes klubu Grzegorz Gardziński, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu.

W najbliższych dniach do zespołu mają dołączyć kolejni gracze testowani. Artur Bożyk chciałby wzmocnić jeszcze formację defensywną. Biało-zieloni na wspólnych zajęciach spotykali się będą sześć razy w tygodniu.

PLAN SPARINGÓW CHEŁMIANKI CHEŁM

28.01 – Motor Lublin CLJ
2.02 – Górnik II Łęczna
11.02 – Sokół Konopnica
15.02 – Wisła Puławy
18.02 – Motor Lublin
25.02 – Avia Świdnik
4.03 – Podlasie Biała Podlaska.