Czerwona inauguracja w Łęcznej

Czerwona inauguracja w Łęcznej

Kryształ Werbkowice znakomicie zainaugurował sezon 2017/2018. Piłkarze Roberta Wieczerzaka wygrali na trudnym terenie w Łęcznej 2:0. Gracze z powiatu hrubieszowskiego od dwudziestej drugiej minuty gry musieli radzić sobie w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Mikołaja Romańskiego. Siły wyrównały się niewiele ponad czterdzieści minut później, kiedy „kiera” obejrzał Jacek Tymosiak.

KOMENTARZE TRENERÓW

Jacek Fiedeń: Kryształ zasłużenie wygrał ten mecz. My nie stworzyliśmy sobie w zasadzie żadnej sytuacji, a w dodatku popełnialiśmy proste błędy. To było zderzenie naszej młodzieży z solidnym IV-ligowcem i nie wypadło ono najlepiej. To wieszczy trudny rok. To tak, jakby pójść z gimnazjum od razu na studia. Wiele pracy przede mną i trenerem Tomaszem Kafarskim. Taki mamy rok w Łęcznej.

Robert Wieczerzak: – Wygraliśmy zasłużenie, bo byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Górnik trochę korzystniej prezentował się w polu, ale nam nie zagroził. Warunki były straszne. Nie dało się stać, a co dopiero biegać. Chciałem podziękować chłopakom za włożony wysiłek. Fizycznie wyglądaliśmy lepiej od gospodarzy i końcówka należała do nas. Mieliśmy kolejne okazje, jednak skończyło się wynikiem 2:0. W ostatniej chwili powrócił do nas Krystian Wołoch, który ostatecznie nie dogadał się z Resovią.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Górnik II Łęczna zagra na wyjeździe z Powiślakiem Końskowola (15 sierpnia, 18:00). Natomiast Kryształ Werbkowice podejmie Roztocze Szczebrzeszyn (15 sierpnia, 17:00).

Górnik II Łęczna – Kryształ Werbkowice 0:2 (0:1)
Bramki: Stanisław Rybka 10′ (rzut karny), Szymon Nowak 63′

Górnik: Wrzosek – J. Rojek, Błaziak, Tymosiak, Turek (75′ Warecki), Greniuk, Olszewski, Skałecki, Najda, Orysz, Kędzierski (85′ Wawrzusiszyn)

Kryształ: Filipczuk – Pa. Musiał, Dobromilski, Śmiałko, K. Wołoch, Romański, Borys (77′ Kaczoruk), Reszczyński (77′ Nieradko), Rybka (85′ Steciuk), Nowak (72′ Sas), A. Wołoch (46′ Całka)

Żółte kartki: Bartłomiej Greniuk, Przemysław Skałecki, Jakub Rojek – Bartłomiej Reszczyński
Czerwone kartki: Jacek Tymosiak 66′ (za faul) – Mikołaj Romański 22′ (za faul)
Sędziował: Piotr Kasperski (Lublin).