Damian Panek przygląda się nowym piłkarzom. Radzynianie rozpoczynają transferową ofensywę

Damian Panek przygląda się nowym piłkarzom. Radzynianie rozpoczynają transferową ofensywę

Dwóch nowych zawodników stawiło się na pierwszych zajęciach Orląt Radzyń Podlaski w 2017 roku. To niejedyni piłkarze, którym w najbliższych dniach przyglądał się będzie Damian Panek. W piątek na treningu stawi się m.in. Brazylijczyk Adison, o którego możliwym powrocie do Polski pisaliśmy jeszcze w grudniu.

W premierowych zajęciach biało-zielonych udział wzięło dziewiętnastu zawodników. Nie trenowali m.in. kontuzjowani Witalij Melnyczuk i Bartłomiej Powałka. – Nie było Mateusza Majewskiego, który przyjedzie do nas w środę. Oczywiście nie ma z nami Pawła Piątka, Przemysława Kanarka i Michała Zubera, z którymi rozstaliśmy się po rundzie jesiennej – tłumaczy Damian Panek.

Ćwiczyli za to nowi gracze Łukasz Ebert z Orląt Łuków i Wojciech Gęborys z Tomasovii Tomaszów Lubelski. O możliwym transferze tego pierwszego, podobnie jak o angażu Adisona, informowaliśmy jeszcze w grudniu. – Łukasz i Wojtek nie są na testach. Po prostu jesteśmy nimi zainteresowani. Adison doleci do nas w piątek. Znamy jego wartość. Jeżeli będzie zdrowy, rozwiąże nasze problemy w ofensywie – wyjaśnia coach. Na pełnych obrotach trenowali także rekonwalescenci Adrian Zarzecki, Mateusz Konaszewski i Patryk Szymala.

Łukasz Ebert, Wojciech Gęborys i Adison to niejedyni piłkarze, którzy zimą mają szansę trafić do Orląt. Radzynianie wyrażają zainteresowanie zawodnikami Pogoni Siedlce oraz byłym już graczem Wisły Puławy Patrykiem Słotwińskim. – Z tego, co wiem, Patryk szuka klubu gdzieś wyżej. Odnośnie pozostałych zawodników więcej wiadomo będzie pod koniec tygodnia. Jest temat, ale za wcześnie, żeby o tym mówić. Nie chcemy popełnić żadnego błędu. Myślimy jeszcze nad dwoma transferami – dodaje szkoleniowiec.

Trener Orląt wiosną nie będzie mógł liczyć na Łukasza Mazurka. – Najprawdopodobniej rozwiąże umowę z klubem. Uznał, że gra w Radzyniu koliduje z jego pracą i chce poszukać czegoś bliżej. Nie robię problemu, bo o całej sprawie wiedziałem znacznie wcześniej i byłem na to przygotowany. Mam na oku następcę dla Łukasza. Jestem z nim po słowie i w okolicach środy lub czwartku będę wiedział więcej. To stoper, który może grać też na pozycji defensywnego pomocnika. Mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia – kończy Damian Panek.

W pierwszym tygodniu treningów biało-zieloni ćwiczyli będą wspólnie pięć razy w tygodniu.

PLAN SPARINGÓW ORLĄT RADZYŃ PODLASKI

18.01 – Wisła Puławy
25.01 – Victoria Sulejówek
4.02 – Stal Kraśnik
11.02 – Avia Świdnik
18.02 – Lublinianka
25.02 – Powiślak Końskowola.