Derbowy remis w Hrubieszowie. Lider nie dla Hetmana

Derbowy remis w Hrubieszowie. Lider nie dla Hetmana

Piłkarze Hetmana Zamość mieli znakomitą okazję, by choć przez dwie godziny pocieszyć się fotelem lidera. Podopieczni Krzysztofa Rysaka potrzebowali wygranej nad Unią Hrubieszów i chociaż mieli kilka okazji, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ostatecznie tylko zremisowali z ambitnie grającym zespołem Dariusza Herbina.

KOMENTARZE TRENERÓW

Dariusz Herbin:Starałem się przekonać swój zespół do tego, że z każdym można powalczyć. W niedzielę panowały trudne warunki atmosferyczne. Wiał silny wiatr, który przeszkadzał w grze. Do przerwy graliśmy pod wiatr, Hetman starał się mocno atakować i prowadził grę, ale nie stworzył sobie czystych sytuacji. Po zmianie stron to my chcieliśmy przejąć inicjatywę, jednak rywal nas zaskoczył i wyszedł jeszcze wyżej. Goście chcieli wziąć swoje i prawie im się to udało. Po zagraniu jednego z naszych obrońców jeden na jeden z Patrykiem Dobromilskim wyszedł Damian Kupisz, lecz górą był nasz bramkarz. Potem przyjezdni mieli jeszcze dwie, trzy groźne wrzutki. My mieliśmy swoje szanse po stałych fragmentach gry i może gdybyśmy mieli więcej szczęścia, to zdobylibyśmy bramę. Graliśmy u siebie, pojeździliśmy na tyłkach, chłopaki w miarę dobrze realizowali taktykę i wywalczyliśmy jeden punkt. Zawodnicy muszą uwierzyć w siebie, bo są w stanie powalczyć z każdym. 

Krzysztof Rysak:W tym meczu mieliśmy przewagę od pierwszej do ostatniej minuty. Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych, niełatwo rozgrywało się piłkę. Piłkarze Unii nastawieni byli bardzo defensywnie, nie przebierali w środkach i sprawiało nam to trudność. Rywale byli niezwykle zmotywowani. Dla nich starcie z Hetmanem Zamość to zawsze święto. Gospodarze nie stworzyli sobie sytuacji, my mieliśmy ich kilka. Swoich szans nie wykorzystali m.in. Rafał Turczyn, Damian Kupisz, czy Filip Drozd. Mieliśmy przewagę, ale przeciwnik zawsze zdążył wybić piłkę. Jest ogromny niedosyt. Bardziej straciliśmy dwa punkty, niż zdobyliśmy jeden.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Unia Hrubieszów zagra na wyjeździe z Chełmianką Chełm (26 marca, 15:00). Natomiast Hetman Zamość podejmie Tomasovię Tomaszów Lubelski (25 marca, 14:00).

Unia Hrubieszów – Hetman Zamość 0:0

Unia: Dobromilski – A. Oleszczuk (72′ Pietrusiewicz), Mikulski, Oleksiuk (81′ Pańko), Wiejak, Kazan, Podgórski, Perin, Bil (46′ Goch), K. Oleszczuk, Filipczuk

Hetman: Skrzypek – Bubeła, Solecki, Kanarek, Daszkiewicz – Markowski (76′ Ziółkowski) – Kupisz, Kamiński, Turczyn, Otręba (60′ Omański) – Drozd

Żółte kartki: Mariusz Podgórski, Łukasz Mikulski
Sędziował: Piotr Burak (Zamość).