Formalności dopełnione. MKS w TOP16 Challenge Cup

MKS Perła Lublin odniósł 12. zwycięstwo w 13. meczu pod wodzą Roberta Lisa. 19-krotne mistrzynie Polski wygrały w rewanżowym spotkaniu 3. rundy Challenge Cup z macedońskim ZRK Kumanowo i są już wśród najlepszych 16. drużyn tego pucharu.

W poniedziałkowym spotkaniu MKS Perła znowu prowadził od 1. do 60. minuty. Po niedzielnym zwycięstwie 54:13, drużyna Roberta Lisa śmiało mogła czuć się pewna awansu do kolejnej rundy. Mimo to, zgodnie z tym co wpaja swoim podopiecznym szkoleniowiec, biało-zielone nie zamierzały odpuszczać nisko notowanemu przeciwnikowi. ZRK Kumanowo, czyli umowny gospodarz poniedziałkowych zmagań, w 7. minucie przegrywał tylko 3:5, jednak w ciągu kolejnych 300 sekund stracił 7 goli. Do przerwy było 21:7 dla zespołu z Koziego Grodu. Po zmianie stron, gdy przewaga lublinianek w dwumeczu przekraczała już 55 trafień, tempo gry opadło i mecz zakończył się wynikiem 41:18 na korzyść MKS-u Perła.

MKS awansował do 1/8 finału Challenge Cup. Swojego rywala w tej fazie rozgrywek pozna w przyszły wtorek. Czwarta drużyna kraju powinna być rozstawiona w losowaniu.Trzy dni wcześniej absolutny hit jesieni w lubelskiej hali Globus. Lublinianki zagrają u siebie z – obecnie lepszym o 2 punkty w tabeli PGNiG Superligi – Zagłębiem Lubin.

ZRK Kumanowo – MKS Perła Lublin 18:41 (7:21)

MKS: Januchta, Besen – Nocuń 11, Rola 7, Drabik 5, Gęga 5, Repelewska 4, Achruk 4, Nestsiaruk 3, Rosiak 2.

Pierwszy mecz: 13:54