Hetman sparował z Motorem

Trener Marcin Sasal wielokrotnie podkreślał, że nie przykłada wagi do wyników meczów sparingowych. Szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich musi być jednak zadowolony z formy swoich podopiecznych w letnich grach kontrolnych. Po porażce 0:2 z Radomiakiem Radom ekipa z Koziego Grodu wygrała 4:2 z Górnikiem Łęczna i 3:1 z Hetmanem Zamość. Jedynego gola dla zespołu prowadzonego przez Marka Motykę zdobył Michał Paluch.

POMECZOWE KOMENTARZE

Krzysztof Krupa (asystent Marka Motyki): – Dla nas był to wartościowy sparing. W tym tygodniu trenowaliśmy dwa razy dziennie, więc było ciężko. Na zakończenie zmierzyliśmy się z Motorem Lublin i można powiedzieć, że była to wisienka na torcie. Lepiej zagraliśmy w pierwszej połowie. Rywale mieli niby optyczną przewagę i pierwsi strzelili bramkę, ale szybko doprowadziliśmy do wyrównania. Potem straciliśmy gola do szatni. W drugiej części meczu dokonaliśmy kilku zmian i w nasze poczynania wkradło się trochę chaosu. Po przerwie przeciwnicy byli już zdecydowanie lepszą drużyną. Nasza młodzież na pewno dostała solidną lekcję od bardziej doświadczonych piłkarzy. Myślę jednak, że na tle tak silnego rywala zaprezentowaliśmy się nieźle.

Leszek Bartnicki (prezes Motoru Lublin): – Dla nas była to kolejna jednostka treningowa w letnim okresie przygotowawczym. Być może nie był to porywający mecz w naszym wykonaniu. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, na jakim etapie przygotowań jesteśmy. Codziennie trenujemy dwa razy dziennie, więc jest ciężko. Na pewno ten sparing był pożyteczny. Składamy ukłony dla gospodarzy za świetnie przygotowane boisko. Cieszymy się, że mogliśmy zagrać na głównej płycie i sprawdzić wszystkich zawodników, którzy są w naszej kadrze. Myślę, że pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu obu drużyn. Wynik może nie jest najważniejszy, ale zwycięstwo cieszy. Martwią trochę urazy Kamila Oziemczuka i Marcina Michoty, ale powinny one wykluczyć tych piłkarzy tylko na kilka dni.

NASTĘPNE SPARINGI

W kolejnym sparingu Hetman Zamość podejmie Tomasovię Tomaszów Lubelski (19 lipca, 17:00). Natomiast Motor Lublin zagra u siebie z Legią II Warszawa (22 lipca, 11:00).

Hetman Zamość – Motor Lublin 1:3 (1:2)
Bramki: Michał Paluch 28’ – Dmytro Kozban 25′, zawodnik testowany II 43’, Paweł Kaczmarek 90’

Hetman: Skrzypek – Gąska (65’ zawodnik testowany IV), Żmuda, Kanarek, Daszkiewicz (70’ Luterek), zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Lavruk (55’ Mietlicki), zawodnik testowany III, Turczyn (55’ Otręba), Paluch (60’ Solecki)

Motor: Socha (46’ Otczenaszenko) – Szkatuła (46′ Słotwiński), Gieraga (46′ Kursa), Budzyński, zawodnik testowany I (46′ Tadrowski), Majkowski (46′ Dzięgielewski), Kamiński (72′ Tymosiak), Tymosiak (46′ Cholerzyński), Kaczmarek (46′ Michota, 66′ Kaczmarek), Oziemczuk (19’ zawodnik testowany II), Kozban (46′ Nowak).