Hetman testuje Ukraińców

Hetman testuje Ukraińców

Piłkarze Hetmana Zamość na pierwszych zajęciach w 2017 roku mieli spotkać się 10 stycznia. Ostatecznie trener Krzysztof Rysak zarządził, że wicelider IV ligi lubelskiej rozpocznie treningi dzień wcześniej.

W premierowych zajęciach uczestniczyło szesnastu zawodników. W tym gronie można było dostrzec trzech nowych graczy. Oprócz pozyskanego z Huczwy Tyszowce Damiana Ziółkowskiego w treningu uczestniczyli też dwaj testowani Ukraińcy. – Obaj chcą się sprawdzić. Musimy pamiętać, że mamy już Oleksija Rodewicza i Antona Lutsyka, dlatego z całą pewnością w naszej drużynie nie będzie czterech graczy z Ukrainy – tłumaczy asystent Krzysztofa Rysaka, Krzysztof Krupa.

Jednym ze sprawdzanych graczy jest 21-letni stoper Roman Bojko. – Ten chłopak trenował z nami już w listopadzie i się spodobał, dlatego zaprosiliśmy go ponownie – dodaje coach. Kolejni testowani być może pojawią się na środowych zajęciach. – Na ten dzień mamy zaplanowaną gierkę i faktycznie jest szansa, że ktoś przyjedzie. Filip Drozd? Ten temat ciągle się przewija, ale wciąż brakuje konkretów – mówi trener.

W treningu nie uczestniczyli m.in. Oleksij Rodewicz i Anton Lutsyk (święta prawosławne), Rafał Turczyn (rekonwalescencja po zabiegu) i nowy nabytek Kacper Skrzypek (rehabilitacja po kontuzji)  – Oleksij i Anton dołączą do nas w środę. Kacper i Rafał pojadą z nami na obóz do Krasnobrodu (23 stycznia przyp. red.) – wyjaśnia Krupa. Nie było także Łukasza Fidlera i Przemysława Dębickiego, którzy rozwiązali swoje umowy z klubem.

Wiosną w Hetmanie najprawdopodobniej nie zobaczymy już także Kamila Tomczyszyna lub Patryka Kierepki. W związku z pozyskaniem Kacpra Skrzypka jeden z bramkarzy ma trafić na wypożyczenie.

Zamościanie na wspólnych zajęciach będą spotykali się codziennie. – Do wyjazdu na obóz chcemy mieć zamkniętą kadrę, by móc skupić się na spokojnej pracy – kończy asystent Krzysztofa Rysaka.

PLAN SPARINGÓW HETMANA ZAMOŚĆ

21.01 – Sokół Sieniawa
28.01 – Siarka Tarnobrzeg
4.02 – Legia Warszawa CLJ
8.02 – Avia Świdnik
11.02 – Lublinianka
18.02 – JKS 1909 Jarosław
25.02 – Sokół Nisko
4.03 – Hetman Zamość (juniorzy starsi).