Istny Cosmos w Nowotańcu! Agroporażka Motoru…

Istny Cosmos w Nowotańcu! Agroporażka Motoru…

Piłkarze Motoru Lublin w ostatnich latach przegrywali już w Sieniawie (2 000 mieszkańców), Wólce Pełkińskiej (1 500 mieszkańców), czy w Tuczempach (1 600 mieszkańców). W drugą niedzielę sierpnia 2016 roku do grona pogromców żółto-biało-niebieskich dołączył… Cosmos Nowotaniec. Wieś położoną w powiecie sanockim zamieszkuje niespełna 500 osób. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego fatalnie rozpoczęli to spotkanie i po niespełna dwudziestu minutach gry przegrywali 0:2. W 45′ rozmiary porażki zmniejszył Artur Gieraga, skutecznie egzekwując rzut karny. Na więcej faworyta grupy IV III ligi stać już nie było.

KOMENTARZ TRENERA

Jacek Magnuszewski: Mecz oceniam bardzo negatywnie z racji wyniku, naszego zachowania na boisku i realizacji założeń taktycznych. Wiedzieliśmy, jak gra rywal i byliśmy na to przygotowani. Zakładaliśmy odpowiedzialną i bezpieczną grę. Liczyliśmy, że uda się zachować czyste konto. W tym zespole jest taki problem, że słabo reaguje on w sytuacjach krytycznych. To było widać po stracie bramki. Graliśmy bojaźliwie i brakowało nam agresji. Rywal pod tym względem nas przewyższał. Brakuje nam lidera, nie każdy wytrzymuje ciśnienie i trzeba przyznać, że jest to problem. Czeka nas sporo pracy nad zmianą mentalności, ale też sposobu grania. Dużo rozmawiałem z zawodnikami i tłumaczyłem, że takie spotkania wygrywa się cechami wolicjonalnymi. Niestety te rozmowy nie przyniosły efektu.

NASTĘPNA KOLEJKA

W 3. kolejce Motor Lublin zagra u siebie z JKS-em 1909 Jarosław (17 sierpnia, 19:00).

Cosmos Nowotaniec – Motor Lublin 2:1 (2:1)
Bramki: Ireneusz Zarzyka 5′, 19′ (rzut karny) – Artur Gieraga 45′ (rzut karny)

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Tadrowski, Gieraga, Kowalczyk – Kaczmarek, Król (82′ Piekarski), Tymosiak, Michota (62′ Kamiński) – Oziemczuk, Zaniewski (46′ Stachyra)

Żółte kartki dla Motoru: Julien Tadrowski, Rafał Król
Sędziował: Mateusz Czerwień (Myślenice).