Kolejna porażka TBV Startu II Lublin

W 9. kolejce grupy B II ligi zawodnicy TBV Startu II Lublin grali na wyjeździe z AZS UJK Kielce. Tym razem koszykarze zaplecza czerwono-czarnych ponieśli porażkę 74:95. Problemy zaczęły się już w pierwszej kwarcie, w której przyjezdni pozwolili odskoczyć rywalom. Dla zawodników Andrzeja Dubielisa to już siódma porażka w bieżących rozgrywkach.

Przez pierwsze 2. minuty premierowej odsłony mecz toczył się kosz za kosz. Dopiero po trójce Bartosza Sprengla kielczanie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. W drużynie TBV Startu II Lublin wystąpił w końcu Bartłomiej Pelczar. Niestety na dłuższą metę nic to nie zmieniło, bowiem gospodarze byli tego dnia lepiej dysponowani. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 29:20, ale był moment, w którym zawodnicy trenera Rafała Gila prowadzili różnicą 14. oczek.

W drugiej ćwiartce podopieczni Andrzeja Dubielisa wzięli się do roboty i za sprawą swojego lidera stopniowo niwelowali straty. Po 6. minutach tej kwarty, po trójce Pelczara, przyjezdni tracili do rywali tylko 7 punktów. Kielczanie pokazali jednak, że nie wypuszczą z rąk zwycięstwa i spokojnie kontrolowali dalszą część tej odsłony. Działo się tak głównie za sprawą Jakuba Lewandowskiego, który zdobył 7 z 13. oczek w ostatnich 4. minutach tej ćwiartki.

Na drugą połowę oba zespoły zostały w szatni, bo przez pierwsze 4.minuty tej kwarty, goście rzucili 4 punkty, natomiast gospodarze niewiele więcej – 7. W ostatecznym rozrachunku w lepszej sytuacji byli gracze z województwa świętokrzyskiego, którzy wypracowali sobie zaliczkę. Druga część trzeciej ćwiartki była bardzo wyrównana, gdyż oba zespoły zaaplikowały sobie równo po 10 oczek. AZS UJK Kielce prowadził po trzech kwartach 70:55.

Szkoda, że lublinianie nie zagrali całego spotkania tak, jak ostatnich 10. minut.Ta kwarta była wyrównana i zawodnicy z Lublina pokazali, że zawsze walczą do końca. Po stronie Koziego Grodu głównodowodzącymi w tej ćwiartce byli Krzysztof Łoś i Jakub Wachowicz – obaj trafiali do kosza zarówno z dystansu, jak i w obrębie obręczy.

Zawodnicy TBV Startu II Lublin swoje kolejne spotkanie rozegrają dopiero 25 listopada. Wyjazdowym przeciwnikiem czerwono-czarnych będzie Sokół Ostrów Mazowiecka.

AZS UJK Kielce – TBV Start II Lublin 95:74 (29:20, 24:21, 17:14, 25:19)

AZS Kielce: Lewandowski 30, Jagiełło 14, Sprengel 12, Nowakowski 10, Majchrzak 9, Osiakowski 8, Pawlak 7, Szwedo 3, Szewczyk 2.

TBV: Pelczar 25, Samborski 15, Matysek 10, Łoś 8, Szyszkowski 8, Nabożny 3, Breś 2, Wachowicz 2, Szewczyk 1, Futrzyński, Mitrut.