Lewart rozgląda się za doświadczonymi graczami

Lewart rozgląda się za doświadczonymi graczami

11 lipca na premierowych zajęciach w letnim okresie przygotowawczym spotkali się piłkarze Lewartu Lubartów. Robert Makarewicz miał do dyspozycji osiemnastu zawodników. – Było dziewięciu graczy ze starej kadry. Do tego dołączyli juniorzy i piłkarze testowani – mówi szkoleniowiec.

W zajęciach udziału nie wzięli m.in. Michał Walaszek, Arkadiusz Rusinek, Bartłomiej Marzęda, Dariusz Michna, Kamil Piasek, Ernest Wiącek, Adrian Pikul, Dawid Niewęgłowski, Jacek Sowa, Damian Kuzioła i Dawid Iskierka. – Adrian, Darek i Ernest wyjechali z kraju. Damian i Jacek szukają nowych klubów. Dawid Niewęgłowski zagra najprawdopodobniej w Chełmiance Chełm, a Dawid Iskierka jest sprawdzany przez Motor Lublin wyjaśnia Robert Makarewicz. Do Lubartowa nie wróci też Mateusz Kompanicki, który na stałe przenosi się do Chełmianki Chełm.

Ubytków jest sporo, dlatego działacze Lewartu mają pełne ręce roboty. W zamian klub chciałby pozyskać kilku doświadczonych zawodników. – Nie jest tajemnicą, że szukamy piłkarzy, którzy mogą zagrać w obronie i w bocznych strefach boiska. Potrzebujemy tych wzmocnień. Chcemy, żeby nowi gracze, służyli pomocą naszym wychowankom. Runda wiosenna pokazała, że młodzi piłkarze ewidentnie tego potrzebują. Wiele razy byliśmy zespołem lepszym od rywala, a nie potrafiliśmy wygrać spotkania – tłumaczy „Makar”. Wiadomo, że lubartowianie interesują się m.in. Dominikiem Kulą z Polesia Kock. Co ważne, w klubie zostaje najlepszy strzelec Michał Zuber.

Gracze IV-ligowca swój pierwszy sparing rozegrają 19 lipca, a ich rywalem będą Orlęta Radzyń Podlaski. Cztery dni wcześniej biało-niebiescy mają w planach grę wewnętrzną.

PLAN SPARINGÓW LEWARTU LUBARTÓW

15.07 – Lublinianka
19.07 – Orlęta Radzyń Podlaski
22.07 – Podlasie Biała Podlaska
26.07 – Górnik II Łęczna
29.07 – Avia Świdnik
5.08 – GKS Niemce.