Ligowe przełamanie

Wisła Puławy wreszcie zwycięska! W sobotni wieczór podopieczni Adama Buczka ograli Legionovię Legionowo 2:1 po golach Arkadiusza Maksymiuka i Irakliego Meschii. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Grzegorz Mazurek.

Przed przerwą na puławskim stadionie MOSiR działo się tyle, że można by obdzielić tymi wydarzeniami kilka poprzednich tegorocznych spotkań „Dumy Powiśla” na własnym obiekcie. Dość powiedzieć, że padły aż trzy bramki. Od początku przeważała Wisłą, jednak rywal spod Warszawy dwukrotnie zagroził jej bramce. Dwukrotnie swoją przydatność udowodnił jednak Sebastian Madejski. W 26. minucie Konrad Szczotka dośrodkował z rzutu wolnego, a konto wiślaków w sezonie 2017/18 otworzył Arkadiusz Maksymiuk. Kolejna akcja to udane zagranie Dawida Pożaka. Skrzydłowy z Lubartowa wypatrzył Irakliego Meschię, a Gruzin trafił na 2:0. Niestety radość z dość pewnego prowadzenia nie trwała długo, bowiem strzał Grzegorza Mazurka z 34′ odbił się niefortunnie od pleców Jakuba Poznańskiego. Do przerwy wiślacy wygrywali 2:1.

Po zmianie stron spotkanie się otworzyło, a Legionovia zostawiała gospodarzom naprawdę dużo miejsca na kontrataki. Już po niespełna minucie Mateusz Kwiatkowski uderzył z 12-13 metrów, ale piłkę po rykoszecie złapał Madejski, raz jeszcze ratując kolegów z opresji. W 56′ na 3:1 powinien trafić Robert Hirsz, dobijający mocny strzał Meschii. Tak się jednak nie stało. Bodaj trzykrotnie w dobrych sytuacjach znajdował się bardzo aktywny zmiennik Krystian Kusal. Niestety puławskiemu młodzieżowcowi brakowało opanowania w pojedynkach z Dominikiem Puskiem. Pod puławską bramką zakotłowało się jeszcze raz, jednak ostatecznie puławska defensywa wyszła z tej akcji obronną ręką. Najgroźniej było w 84. minucie – zły strzał oddał Oleksij Klak, jednak dobitkę z kilku metrów miał Mazurek. Raz jeszcze świetnie interweniował Sebastian Madejski. Ostatecznie spadkowicz z I ligi zdołał odnieść pierwszy, w pełni zasłużony triumf w II lidze.

W 4. kolejce II ligi Wisła zagra z ROW-em 1964 w Rybniku (19 sierpnia, 19:00).

Wisła Puławy – Legionovia Legionowo 2:1 (2:1)
Bramki: Arkadiusz Maksymiuk 26′, Irakli Meschia 28′ – Grzegorz Mazurek 34′

Wisła: Madejski – Sedlewski, Poznański, Maksymiuk, Sulkowski, Popiołek (46′ Kusal), Szczotka, Smektała, Meschia (67′ Ploj), Pożak (46′ Głaz), Hirsz

Legionovia: Pusek – Wojcinowicz, Zając, Mazurek, Kwiatkowski, Koziara, Grzelak, Klak, Kalinowski, Zaklika (70′ Rybkiewicz), Żebrowski (81′ Kowalczyk)

Żółte kartki: Sebastian Głaz, Robert Hirsz
Sędziował: Paweł Malec (Łódź).