Lublinianka i Lewart zainteresowane piłkarzami III-ligowca

Lublinianka i Lewart zainteresowane piłkarzami III-ligowca

Nie Włodawianka Włodawa, a Lewart Lubartów był rywalem Lublinianki w pierwszym meczu sparingowym w letnim okresie przygotowawczym. Po bramkach Pawła Bielaka i Dominika Ptaszyńskiego gracze z Wieniawy wygrali 2:0. Grzegorz Białek i Robert Makarewicz przyglądali się umiejętnościom zawodników testowanych. Lublinianie sprawdzali m.in. Norberta Piosia z Motoru Lublin, Jakuba Barana z POM-u Piotrowice, czy Ayouba Kheroufa. Ten ostatni to algierski student, który studiuje w Lublinie. Lubartowianie poddali testom ośmiu graczy. Jedni i drudzy interesują się piłkarzami Avii Świdnik. Do Lewartu trafić mieliby Wojciech Białek i Michał Maciejewski, a do Lublinianki Wiktor Bogusz.

KOMENTARZE TRENERÓW

Grzegorz Białek: Ten sparing należy ocenić pozytywnie. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra, bo potrafiliśmy zdominować graczy Lewartu. Zdobyliśmy dwa gole i dwukrotnie trafialiśmy w słupek, więc to prowadzenie mogło być jeszcze wyższe. Jak na pierwsze granie wyglądaliśmy nieźle. W drugiej odsłonie wprowadziliśmy kilka zmian i płynność gry gdzieś się zatraciła. Jesteśmy jednak zadowoleni. Patrzymy nie tylko na wynik, ale przede wszystkim na naszą grę.

Robert Makarewicz: Potraktowaliśmy to spotkanie jako trening wydolnościowy. Mieliśmy duże braki w składzie. Daliśmy szansę wielu zawodnikom, którzy są w wieku juniora albo właśnie go ukończyli. Po naszym zestawieniu daje się zauważyć, że nasza drużyna personalnie pozostawia wiele do życzenia. Założeniem na ten mecz było wybieganie go i sprawdzenie tych młodych chłopców. Chcieliśmy zobaczyć, czy są oni w stanie podołać grze w IV lidze na poziomie seniorskim. Mamy swoje wnioski. Myślę, że tym tygodniu zapadną już jakieś personalne decyzje. Od poniedziałku na pewno będziemy dysponować szerszą kadrą. W kolejnym sparingu powinniśmy wyglądać lepiej.

NASTĘPNE SPARINGI

Oba zespoły swoje kolejne sparingi rozegrają 19 lipca. Lubliniaka podejmie Powiślaka Końskowola (godzina 18:00). Natomiast Lewart Lubartów zagra na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski (godzina 17:00).

Lublinianka – Lewart Lubartów 2:0 (2:0)
Bramki: Paweł Bielak 25’, Dominik Ptaszyński 40’

Lublinianka: Krupa – Dzyr, Kosiarczyk, Ptaszyński, Stępień, Kuzioła, Bogusz, Baran, Pioś, Sobiech, Bielak oraz Mucha, Kamola, Kośka, Kherouf, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV

Lewart: Skrypczuk (30′ zawodnik testowany IV, 60′ Parzyszek) – Stopa, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Piasek, Majewski (46′ R. Mitura), Terlecki (46’ zawodnik testowany V), Iskierka (46’ zawodnik testowany VI), zawodnik testowany III (46’ zawodnik testowany VII), D. Pikul (46’ zawodnik testowany VIII), Zuber (60’ D. Pikul).