Lublinianka ruszyła zgodnie z planem. Nowi gracze na testach

Lublinianka ruszyła zgodnie z planem. Nowi gracze na testach

W drugi wtorek stycznia zajęcia wznowili też piłkarze Lublinianki. Grzegorz Białek przyglądał się m.in. dwóm testowanym zawodnikom. Jednym z nich jest wychowanek klubu Paweł Kośka. 

W premierowych zajęciach, które odbyły się w sali gimnastycznej przy ulicy Leszczyńskiego, uczestniczyło dwudziestu zawodników. – Nie było m.in. Marcina Prusa i Damiana Kamoli. Ten pierwszy ma zapalenie oskrzeli, drugi jest po zabiegu i wróci do nas po 15 stycznia – tłumaczy kierownik drużyny Waldemar Wójcik. W ćwiczeniach nie wzięli udziału także Dawid Skoczylas (praca) i Dominik Ptaszyński (sprawy rodzinne).

Grzegorz Białek miał okazję przyjrzeć się dwóm zawodnikom testowanym. Paweł Kośka to wychowanek Lublinianki, który występował ostatnio m.in. w Lewarcie Lubartów i Powiślaku Końskowola. Sebastian Przytuła to 21-letni bramkarz Broni Radom. – Byli też piłkarze z drużyny juniorów – dodaje kierownik.

W środę lublinianie odbędą trening biegowy w Ogrodzie Saskim, a w czwartek spotkają się na bocznym boisku Areny Lublin. – W piątek ćwiczymy na obiektach Lublinianki, a weekend będzie wolny – kończy Waldemar Wójcik.

PLAN SPARINGÓW LUBLINIANKI

22.01 – Turniej halowy w Bełżycach
25.01 – Motor Lublin
28.01 – Stal Kraśnik
4.02 – Opolanin Opole Lubelskie
8.02 – Włodawianka Włodawa
11.02 – Hetman Zamość
18.02 – Orlęta Radzyń Podlaski
22.02 – Omega Stary Zamość
25.02 – Broń Radom
4.03 – Kryształ Werbkowice.