Lublinianki pokonały lidera!

Lublinianki pokonały lidera!

W sobotnie popołudnie w Lublinie doszło do małej sensacji. Siatkarki AZS UMCS nie przestraszyły się lidera grupy 5 II ligi i niespodziewanie pokonały UKS Szóstka Mielec. Podopieczne Jacka Rutkowskiego potrzebowały do tego pięciu partii.

KOMENTARZ TRENERA

Jacek Rutkowski: W pierwszym secie prowadziliśmy 24:21, żeby ostatecznie przegrać go do 24. Popełniliśmy wówczas masę błędów. Następne partie się przeplatały. Najpierw wygraliśmy my, potem rywalki i ponownie my. Doprowadziliśmy do tie-breaka. W nim przy stanie 3:3 wziąłem czas, po którym udało nam sie odskoczyć. Mecz na pewno mógł się podobać, bo z obu stron pojawiło się kilka ładnych akcji. Cały nasz zespół zagrał nieźle. Mierzyliśmy się z godnym przeciwnikiem. Popełniliśmy w tym spotkaniu więcej błędów, ale mieliśmy lepszy atak. Ta wygrana świadczy o tym, że mamy potencjał. Zwycięstwo na pewno podbuduje nasze zawodniczki, bo są dziewczyny, które grają znakomicie, a robią błędy. Nie jesteśmy regularnym zespołem, lecz przypominamy już siebie z Akademickich Mistrzostw Polski. Pokazujemy fajną i interesującą grę dla kibiców. Mam nadzieję, że wygramy kolejne mecze w 2016 roku. Przygotowujemy się też do turnieju, który odbędzie się w dniach 28-29 grudnia. Do udziału w zawodach zaprosiliśmy m.in. Tomasovię Tomaszów Lubelski, zespoły z Płocka czy z Siedlec, także będzie ciekawie.

NASTĘPNA KOLEJKA

10 grudnia akademiczki z Lublina podejmą Radomkę Radom.

AZS UMCS Lublin – UKS Szóstka Mielec 3:2 (24:26, 25:19, 23:25, 25:21, 15:12)

AZS UMCS: Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska, Aleksandra Dudek, Adrianna Nejkauf, Dorota Matacz, Gabriela Krzysiak, Magdalena Bogusz, Paulina Bryła, Dominika Miazga, Sylwia Olejnik, Marta Jasińska, Aleksandra Krzyżak.