Mecz na szczycie w hali Globus!

Mecz na szczycie w hali Globus!

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice będzie niedzielnym rywalem podopiecznych Artura Gadzickiego w meczu dwunastej serii spotkań rozgrywek grupy południowej I ligi futsalu. W hali Globus powinno być bardzo ciekawie. W końcu zmierzą się ze sobą czwarty i trzeci zespół stawki! 

Nieznacznym faworytem niedzielnej konfrontacji wydają się gospodarze. Dziki zajmują co prawda niższe miejsce w tabeli od swojego rywala, ale w tym sezonie we własnej hali legitymują się kompletem wygranych. Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice również najlepiej czuje się przed swoją publicznością. Na wyjazdach ekipa z Dolnego Śląska triumfowała tylko jeden raz na cztery próby.

Największym atutem najbliższego przeciwnika futsalistów AZS UMCS Lublin jest ofensywa. Grafitowo-pomarańczowi zdobyli najwięcej bramek, spośród wszystkich zespołów rywalizujących na parkietach grupy południowej I ligi (pięćdziesiąt jeden). Hiszpański trener Orła Jesus Garcia Lopez Chus nie może narzekać także na defensywę swojego zespołu. Mniej goli od drużyny z południowej części kraju stracił tylko lider tabeli – Gwiazda Ruda Śląska.

AZS UMCS Lublin – Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice (8 stycznia, 17:00).