MKS Kraśnik zapomniał, jak się wygrywa. Powiślak bezlitosny dla rywala

MKS Kraśnik zapomniał, jak się wygrywa. Powiślak bezlitosny dla rywala

Od 19 listopada 2016 roku na kolejne zwycięstwo na poziomie III ligi czekają siatkarze MKS Kraśnik. W sobotę drużyna Mateusza Stępniaka nie była w stanie wygrać choćby seta w starciu z Powiślakiem Końskowola.

POMECZOWE KOMENTARZE

Henryk Turbiasz (trener Powiślaka Końskowola): Zwyciężyliśmy za trzy punkty, ale po ciężkim meczu. O losach spotkania zadecydował chyba pierwszy set, bo wygraliśmy go na przewagi. Goniliśmy MKS Kraśnik właściwie przez całą partię. Przeciwnicy mieli nad nami przewagę pięciu, sześciu oczek. W okolicach dwudziestego pierwszego punktu nawiązaliśmy z nimi kontakt. W samej końcówce rywale prowadzili 24:22, ale zdołaliśmy wyrównać, a potem wygrać. W drugim secie odskoczyliśmy gościom. W pewnym momencie było już 19:10. Trochę odetchnęliśmy, a przyjezdni odrobili kilka punktów. W porę się jednak ocknęliśmy. Trzeci set był podobny do drugiego. W końcówce było trochę nerwów. Pojawiła się nawet czerwona kartka. To zepsuło obraz całego widowiska, które poza tym było grane w dobrej atmosferze. Moi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie. Trzeba przyznać, że drużyna z Kraśnika serwuje trudną zagrywkę. Na szczęście odbieraliśmy ją przyzwoicie. Musimy jeszcze poprawić kilka elementów, lecz najważniejszy jest wynik. Odnieśliśmy wartościowe zwycięstwo i bardzo się z tego cieszymy.

Michał Bednara (kapitan MKS-u Kraśnik):Znowu zagraliśmy słaby mecz. W konfrontacji z Powiślakiem chcieliśmy się przełamać. Po serii słabych spotkań pojechaliśmy do Końskowoli w pełnym składzie i z dobrym nastawieniem. Tak też zaczęliśmy mecz. Do dwudziestego pierwszego punktu wszystko szło dobrze. W pewnym momencie nasza gra stanęła. Zablokowaliśmy się i właściwie było tak już do końca. Próbowaliśmy mieszać składem. W drugim secie trener dokonał zmian i do pewnego momentu graliśmy punkt za punkt. Kilka sytuacji było też kontrowersyjnych. Potem znowu pojawiła się seria ze strony przeciwnika i ponownie nastąpiła blokada.

NASTĘPNA KOLEJKA

14 stycznia podopieczni Henryka Turbiasza podejmą KS CKFiS Bełżyce. Tego samego dnia kraśniczanie zagrają w Zamościu z tamtejszym UKS LHS III LO.

KS Powiślak Końskowola – MKS Kraśnik 3:0 (27:25, 25:20, 25:18)

Powiślak: Mariusz Muszyński, Damian Pietrasiak, Karol Kupisz, Maksymilian Kozłowski, Przemysław Kozak, Michał Chuszcz, Tomasz Kowalczyk (libero)

MKS: Marcin Kołbuc, Mateusz Płecha, Marek Sapuła, Michał Bednara, Michał Wojtak, Paweł Miłkowski, Karol Gałkowski (libero) oraz Marcin Rola, Krystian Grabowski, Kamil Gałęzowski, Michał Goliński.