Młodzi piłkarze Motoru po premierowych zajęciach

Młodzi piłkarze Motoru po premierowych zajęciach

Dzień przed seniorami treningi po przerwie świąteczno-noworocznej wznowili juniorzy starsi Motoru Lublin. Tomasz Jasik nie mógł skorzystać z usług Piotra Kożuchowskiego, który na stałe przechodzi do pierwszej drużyny.

W premierowych ćwiczeniach żółto-biało-niebieskich uczestniczyło dwudziestu graczy. – Nie było tylko chorego Doriana Goliszewskiego i wracającego do zdrowia po wypadku Daniela Brzozowskiego wylicza Tomasz Jasik. Na zajęciach nie stawił się także Piotr Kożuchowski, który na stałe został włączony do kadry pierwszego zespołu.

W najbliższych dniach z Motorem mają trenować młodzi piłkarze, którzy chcieliby załapać się do zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorów. – Mamy już pierwsze przemyślenia. Będziemy testować zawodników z regionu. Ewentualnym sprawdzianom chcielibyśmy poświęcić pierwszy miesiąc naszej pracy – wyjaśnia szkoleniowiec.

Juniorzy starsi żółto-biało-niebieskich na wspólnych zajęciach spotykali się będą codziennie. – Ponadto, w sobotę mamy testy motoryczne. W ferie zawodnicy ćwiczyli będą dwa razy dziennie – dodaje coach.

Trener Motoru w okresie przygotowawczym ma nieco ułatwione zadanie. Dzięki systemowi Polar Team Pro, z którego korzystają lublinianie, 31-latek może stale monitorować postępy swoich podopiecznych.
– W przerwie każdy zawodnik dostał indywidualną rozpiskę. Dzięki temu systemowi chłopcy byli cały czas monitorowani i wiemy, jaką pracę wykonali –
cieszy się Tomasz Jasik.

PLAN SPARINGÓW MOTORU LUBLIN CLJ

21.01 – POM Piotrowice
28.01 – Chełmianka Chełm
4.02 – Lewart Lubartów
11.02 – Powiślak Końskowola
18.02 – Górnik II Łęczna
25.02 – Stal Kraśnik
25.02 – Opolanin Opole Lubelskie
4.03 – Wisła II Puławy
4.03 – Tęcza Bełżyce
15.03 – Świdniczanka Świdnik Duży.