Motorowcy pomścili Tomasovię

Motorowcy pomścili Tomasovię

Juniorzy starsi Tomasovii Tomaszów Lubelski w czerwcu mogli wywalczyć sobie awans do Centralnej Ligi Juniorów. W barażowym dwumeczu podopieczni Pawła Babiarza dwukrotnie zremisowali z Wisłą Płock (0:0 i 2:2), ale to rywal z Mazowsza uzyskał promocję, dzięki dwóm bramkom zdobytym na wyjeździe. W drugą sobotę sierpnia niebiesko-białych pomścił Motor Lublin, pokonując ekipę z Płocka 2:1.

KOMENTARZ TRENERA

Tomasz Jasik: – Jestem zadowolony ze zwycięstwa, bo wyszarpaliśmy wygraną przeciwnikowi. To był bardzo ciężki mecz, w którym nie układała nam się gra. Wydawało się, że po golu na 1:0 będzie łatwiej, ale oddaliśmy inicjatywę płocczanom, następnie zanotowaliśmy stratę w środku pola i zrobiło się 1:1. To podcięło nam skrzydła. Zamiast grać swoje, zaczęliśmy posyłać długie piłki pod pole karne przyjezdnych, z czego niewiele wynikało. W drugiej odsłonie, po zmianach, osiągnęliśmy przewagę. Wyglądaliśmy lepiej, choć nadal było sporo niedokładności. Cieszą akcje bramkowe i współpraca Krzyśka Rybaka z Szymonem Rakiem. Na usprawiedliwienie chłopaków powiem tylko, że za nami ciężki tydzień. Mieliśmy ośmiu chorych piłkarzy, we wtorek i czwartek nie trenowało po trzech podstawowych graczy. W dodatku dwóch zagrało dziś z gorączką. Całej drużynie należy się pochwała za determinację i wolę zwycięstwa. Sztuką jest wygrać, jak nie idzie. Chłopaki pokazali ogromne serducho i udowodnili, że ten klub wiele dla nich znaczy.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Motor Lublin CLJ zagra na wyjeździe z Koroną Kielce (19 sierpnia, 12:00).

Motor Lublin – Wisła Płock 2:1 (1:1)
Bramki: Wiktor Kłos 11′, Bartłomiej Tkaczuk 63′ (rzut karny) – ? 18′

Motor: Karczewski – Kraśniewski, Cichocki, Dobrzyński, Tkaczuk, Buczek (60′ Pupeć), Kłos, Jaśkiewicz (46′ Niewiński), Rybak (84′ Florek), Pęcak (75′ Pryliński), Rak

Żółta kartka dla Motoru: Bartłomiej Tkaczuk.