Nazaruk za Kafarskiego!

Nazaruk za Kafarskiego!

Tomasz Kafarski nie jest już trenerem Górnika Łęczna. Po porażce z GKS-em Katowice (1:3) klub postanowił rozstać się z 42-latkiem. Byłego szkoleniowca Bytovii Bytów na stanowisku zastąpił Sławomir Nazaruk.

Tomasz Kafarski prowadził zielono-czarnych w siedemnastu meczach ligowych (od 10 lipca 2017 roku). W tym czasie łęcznianie wygrali cztery spotkania, pięciokrotnie zremisowali i doznali ośmiu porażek. – Po przeanalizowaniu sytuacji podjęliśmy decyzję, że takie wyjście będzie najrozsądniejsze dla obu stron. Trener Kafarski podjął się pracy w momencie, kiedy klub przechodził przez proces wielu zmian. To był bardzo wymagający okres dla wszystkich związanych z Górnikiem Łęczna. Dziękujemy trenerowi i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – mówi prezes Górnika Veljko Nikitović, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu.

42-latek ma już swojego następcę. Nowym trenerem łęcznian został mocno związany z klubem Sławomir Nazaruk, któremu pomagali będą dotychczasowi członkowie sztabu szkoleniowego: Daniel Myśliwiec, Sebastian Leciak i Karol Kurzępa. – Trener Nazaruk ma odpowiednie kompetencje i wiedzę, by poprowadzić zespół. Zna nasz klub, członków sztabu i obecną drużynę bardzo dobrze. Wierzymy, że jest to odpowiednia osoba i wszyscy razem poradzimy sobie z tym wyzwaniem – tłumaczy Nikitović.