Ogromny sukces młodych futsalistów AZS UMCS Lublin!

Ogromny sukces młodych futsalistów AZS UMCS Lublin!

W miniony weekend w Oleśnicy odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U20 w futsalu. W zmaganiach ze znakomitej strony zaprezentowali się zawodnicy AZS UMCS Lublin. Podopieczni Artura Gadzickiego wrócili do domu ze srebrnymi medalami!

Futsaliści AZS UMCS Lublin trafili do grupy pierwszej. W pierwszej fazie Dziki zanotowały dwa zwycięstwa (1:0 z Unisław Team i 3:2 z GSF Gliwice) oraz jedną porażkę (1:2 z Orłem Futsal Jelcz-Laskowice).

W kolejnym etapie na drodze podopiecznych Artura Gadzickiego stanęła drużyna AZS UG Gdańsk. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i do wyłonienia półfinalisty potrzebne były rzuty karne. W nich lepsi okazali się zawodnicy z województwa lubelskiego, którzy wygrali 3:2.

W 1/2 finału AZS UMCS spotkał się z ekipą z Małopolski. Po dwóch bramkach strzelonych przez Sebastiana Pydę akademicy ograli BSF Bochnia i mogli się cieszyć z awansu do wielkiego finału!

W decydującym pojedynku lublinianie zagrali ze zwycięzcą grupy czwartej, Rekordem Bielsko-Biała. Bielszczanie potwierdzili swoją dominację w tych rozgrywkach i pewnie pokonali akademików 4:1. Honorowe trafienie dla zespołu z Lubelszczyzny zaliczył Jakub Wankiewicz.

KOMENTARZ TRENERA

Artur Gadzicki: – Czujemy ogromną radość i satysfakcję, gdyż jest to pierwszy medal klubowych młodzieżowych mistrzostw Polski w futsalu dla zespołu z naszego województwa. Oczywiście pozostaje niedosyt i sportowa złość, że nie stanęliśmy na najwyższym stopniu podium. Mieliśmy jeden z młodszych zespołów i szansa na poprawę rezultatu będzie za rok, ponieważ większość zawodników to chłopcy urodzeni w 1997 i 1998 roku, zatem wszystko jeszcze przed nami. Wrócimy bogatsi o doświadczenie tego roku i postaramy się zaprezentować jeszcze lepiej.*

WYNIKI AZS UMCS LUBLIN

Faza grupowa

AZS UMCS – Unisław Team 1:0
Bramka: Mateusz Szafrański

AZS UMCS – Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 1:2
Bramki: Jakub Wankiewicz – Jakub Polanowski, Dawid Witek

AZS UMCS – GSF Gliwice 3:2
Bramki: Marcin Michota, Przemysław Koszel, Jakub Wankiewicz – Michał Rabiej, Przemysław Jakiel

Ćwierćfinał

AZS UMCS – AZS UG Gdańsk 2:2, po rzutach karnych 3:2
Bramki: Marcin Michota x2 – Jacek Podgórski x2

Półfinał

AZS UMCS – BSF Bochnia 2:0
Bramki: Sebastian Pyda x2

Finał

AZS UMCS – Rekord Bielsko-Biała 1:4
Bramki: Jakub Wankiewicz – Michał Kałuża, Damian Hilbrycht, Tomasz Gąsior, Igor Borowicz

SKŁAD AZS UMCS LUBLIN

Jakub Wankiewicz, Michał Kowalczyk, Przemysław Koszel, Marcin Kozieł, Piotr Dajos, Marcin Michota, Rafał Król, Paweł Furtak, Mateusz Szafrański, Piotr Chodziutko, Damian Stelmaszuk, Sebastian Pyda, Mateusz Zawiślak, Jakub Wąski

KLASYFIKACJA GENERALNA MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI U20

1. Rekord Bielsko-Biała
2. AZS UMCS Lublin
3. Unisław Team
4. BSF Bochnia
5. AZS UG Gdańsk
6. MKF Wieliczka
7. Hurtap Łęczyca
8. Gwiazda Ruda Śląska
9. UEK Kraków
10. GSF Gliwice
11. Orzeł Jelcz-Laskowice
12. Futsal Brzeg
13. GKS Futsal Tychy
14. Euromaster Głogów
15. Politechnika Gdańska
16. TAF Toruń.

*wypowiedź za Fanpage AZS UMCS Lublin Futsal Team