Paweł Fajdek mistrzem świata!

Wielu polskich kibiców liczyło na to, że w piątkowy wieczór „Biało-Czerwoni” poprawią swój dorobek medalowy podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie. Tak też się stało! Nasi młociarze wzięli przykład z Anity Włodarczyk oraz Malwiny Kapron. Paweł Fajdek zdobył złoto, zaś Wojciech Nowicki brąz!

Od kilku lat Polacy bardzo dobrze spisują się w konkursach rzutu młotem. Podczas piątkowych zawodów w Londynie ta tradycja została podtrzymana. Paweł Fajdek był wymieniany w gronie faworytów do zwycięstwa i potwierdził znakomitą dyspozycję, broniąc zarazem złotego medalu z Mistrzostw Świata w Moskwie oraz Pekinie, gdzie również nie miał sobie równych. Warto zaznaczyć, że Fajdek jest pierwszym młociarzem w historii, który trzy razy z rzędu stawał na najwyższym stopniu podium tej imprezy! W dzisiejszym konkursie zawodnik Agrosu Zamość co prawda spalił pierwszy rzut, ale z każdą kolejną próbą było już lepiej. W trzecim podejściu 28-latek objął prowadzenie, z wynikiem 79,73 m. W następnym rzucie młot wylądował o osiem centymetrów dalej i była to najlepsza próba reprezentanta Polski.

Drugi z „Biało-Czerwonych”, Wojciech Nowicki, sprawił małą niespodziankę. Wynik 78,03 m dał mu trzecie miejsce. Łącznie na Mistrzostwach Świata w Londynie Polacy zdobyli już sześć krążków!