Piąty raz lubelskich akademiczek

Piąty raz lubelskich akademiczek

Piąte zwycięstwo w dziewiątym występie w sezonie 2016/2017 zanotowały w sobotę siatkarki AZS UMCS Lublin. Podopieczne Jacka Rutkowskiego po raz drugi w bieżącej kampanii pokonały Radomkę Radom.

KOMENTARZ TRENERA

Jacek Rutkowski: Przeciwnik był może trochę mniej wymagający, ale w minionym tygodniu mieliśmy mocniejsze treningi. Miałem problem z rozgrywającą, która narzekała na ból stopy, dlatego chciałem dać jej odpocząć. Młodsze dziewczyny, które mogłyby rozgrywać, nie mają jeszcze tak wysokich umiejętności i doświadczenia w rozgrywkach ligowych. Środek też jest trochę nieszczęśliwy, ale wybrnęliśmy z tego. Pierwszy set to gra wielu błędów po naszej stronie. Kolejne dwie partie wygraliśmy gładko 25:12. Ostatnia odsłona była problematyczna. Przegrywaliśmy 13:18 i w zasadzie szykowaliśmy się już do tie-breaka. Dziewczyny się zmobilizowały i wygrały. Chwała im za to. Teraz przygotowujemy się do meczu z UKS-em Marba Sędziszów Małopolski. Na ich terenie wygraliśmy 3:1, zobaczymy, jak będzie u nas. Czeka nas trudna przeprawa, ale na pewno będzie ciekawie.

NASTĘPNA KOLEJKA

17 grudnia lublinianki podejmą UKS Marba Sędziszów Małopolski.

AZS UMCS Lublin – Radomka Radom 3:1 (18:25, 25:12, 25:12, 25:22)

AZS UMCS: Dorota Matacz, Magdalena Bogusz, Natalia Gieroba, Aleksandra Dudek, Sylwia Obszyńska, Adrianna Nejkauf, Paulina Bryła (libero), Katarzyna Bogdańska (libero), Aleksandra Krzyżak, Gabriela Krzysiak, Marta Jasińska, Sylwia Olejnik.