Pięć goli w Adamowie. Sokół musiał uznać wyższość Victorii

Pięć goli w Adamowie. Sokół musiał uznać wyższość Victorii

W tym meczu było praktycznie wszystko. Rzuty karne, zwroty akcji, gole oraz czerwone i żółte kartki. Na inaugurację sezonu 2017/2018 Sokół Adamów przegrał przed własną publicznością 2:3 z Victorią Żmudź.

KOMENTARZE TRENERÓW

Dariusz Dziewulski: – Przegraliśmy wygrany mecz. Mieliśmy sporo sytuacji i szkoda, że nie udało się zwyciężyć. Kibice mówią, że zapłaciliśmy frycowe, ale ja wole płacić je w starciach z Hetmanem Zamość, Lewartem Lubartów, czy Tomasovią, a więc zespołami, które brylują w tej lidze, a w nie z Victorią Żmudź, która operowała piłką dwa razy wolniej niż my, a w pierwszej połowie oddała jeden strzał na bramkę, w dodatku zakończony golem. Czujemy niedosyt, bo bramki, które padły dla gości, to nasze prezenty. To karygodne. Graliśmy z przewagą jednego zawodnika, nie strzeliliśmy rzutu karnego i przez to nie pokonaliśmy rywala. We wtorek czeka nas kolejny mecz na noże. Dobrze, że gramy tak szybko, bo będzie okazja do rehabilitacji.

Piotr Moliński: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z trzech punktów. Mniej satysfakcjonuje nas nasza gra, gdyż w sparingach prezentowaliśmy się lepiej. Martwi nieopowiedziane zachowanie Mateusza Brodalskiego, bo nasza kadra i tak jest wąska. W pierwszej połowie byliśmy stroną mocno dominującą, a Sokół czekał na swoje szanse po kontrach. W drugiej odsłonie na boisku było sporo chaosu i gra nie wyglądała tak dobrze. Brakowało składnych akcji, organizacji w ofensywie i gry skrzydłami. Dobrze, że wszystko pozytywnie się dla nas skończyło. Według naszych obrońców rzut karny dla przeciwnika był kontrowersyjny, lecz ogólnie sędzia dobrze prowadził te zawody i nie mamy do niego pretensji. Punkty cieszą, ale musimy poprawić naszą grę.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Sokół Adamów zagra na wyjeździe z Włodawianką Włodawa (15 sierpnia, 17:00). Natomiast Victoria Żmudź podejmie Stal Kraśnik (15 sierpnia, 17:00).

Sokół Adamów – Victoria Żmudź 2:3 (0:1)
Bramki: Karol Borkowski 62′, Sylwester Buga 79′ – Kordian Sołtysiuk 17′, Jurij Furta 65′, Tomasz Pogorzelec 83′ (rzut karny)

Sokół: M. Dzido – Lipiec, Zdunek, Szymański, Łukasik – Sokołowski, Cąkała (76′ Mat. Baran) – Wiraszka, Buga, Bogucki – Borkowski

Victoria: Wasyniuk – K. Sawa, Wagner, Paskiv, Brodalski, S. Sawa (65′ Fornal), Pogorzelec, Kasprzycki, Misztal (85′ E. Olejniczak), Sołtysiuk (82′ Fronc), Furta

Żółte kartki: Erwin Olejniczak, Robert Wagner
Czerwona kartka: Mateusz Brodalski 72′ (za niesportowe zachowanie)
Niewykorzystany rzut karny: Karol Borkowski 75′ (nie trafił w bramkę)
Sędziował: Michał Wasil (Lublin).