Plebiscyt na najlepszego siatkarza rundy zasadniczej III ligi!

Plebiscyt na najlepszego siatkarza rundy zasadniczej III ligi!

Runda zasadnicza III ligi siatkówki oficjalnie zakończyła się 10 stycznia, minęły niespełna dwa tygodnie, a LUBSPORT.PL proponuje wszystkim kibicom tych rozgrywek zabawę, która ma na celu wyłonienie najjaśniejszych postaci na parkietach szczebla wojewódzkiego. Przedstawiamy Wam, drodzy kibice, pierwszą edycję plebiscytu na najlepszego siatkarza sezonu zasadniczego 2014/2015. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nominowanych graczy i do oddania głosu na swojego faworyta!

Nikt nie zna lepiej drużyny niż jej własny trener. Tradycyjnie, jak bywało to choćby w przypadku głosowań na piłkarza rundy, tak i tym razem poprosiliśmy trenerów o wskazanie najlepszych zawodników (wyróżniających się, bądź najrówniej grających) w ich własnych drużynach. Formuła pierwszej edycji plebiscytu polega na nominacji 2 zawodników z każdego zespołu, co ma na celu poszerzenie rywalizacji. Poniżej przedstawiamy pełną listę graczy, spośród których wyłonicie zwycięzcę. Z pewnością nie będzie to łatwa decyzja, dlatego też przy każdym nazwisku znajdziecie krótkie uzasadnienia poszczególnych wskazań, które padły z ust trenerów. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Wybierzmy najlepszego z najlepszych. Do dzieła!

Jak głosować? Wystarczy wybrać pozycję odpowiadającą danemu zawodnikowi w sondzie umieszczonej z prawej strony na stronie głównej.

Nominowani*:

GKS Kresy Dołhobyczów

1. Michał Dołowy (przyjmujący)
Grzegorz Barczuk: – Chciałbym wyróżnić takiego chłopaka jak Michał Dołowy za ambitną postawę, bo zawsze jest chętny do gry, nieważne, czy to trening, czy mecz. Ma chęć do gry, do treningów, do polepszania się. To jest chłopak z liceum, a nie opuścił żadnego treningu bez poważnego powodu. Na boisku też bardzo się wyróżnia.

2. Konstanty Mękal (rozgrywający)
Grzegorz Barczuk: – Na początku sezonu nasz rozgrywający radził sobie nie najgorzej. Też jest to młody chłopak, dopiero z II liceum. Grał na Licealiadzie (reprezentował barwy ZS „Staszic” nr 2 w Hrubieszowie – przyp. red.), podejrzewam, że dzięki niemu mieli sporą przewagę, bo chłopak ma potencjał i dużo myśli na boisku. Trzyma się założeń taktycznych. Solidny zawodnik.

GKS Perła Telatyn

1. Kamil Kowalczyk (przyjmujący)
Henryk Szaruga: – Kamil Kowalczyk jest bardzo solidnym zawodnikiem. Grał we wszystkich spotkaniach, zdarzały się tylko sytuacje, gdzie wchodził za niego Daniel Bil z ławki na pozycję przyjmującego. Troszkę doskwiera mu bark, co nie jest bez wyniku na jego możliwości. On jest kapitanem drużyny, co też świadczy, że chłopaki mają do niego zaufanie i jest taką solidną firmą.

2. Paweł Anioł (środkowy)
Henryk Szaruga: – Miał ostatnio problemy zdrowotne i też nie mógł zagrać w ostatnich meczach, ale jeżeli on gra, to dla wszystkich pozostałych w drużynie jest to taki dobry bodziec. Jak jest ktoś taki w drużynie to się lepiej gra, bo człowiek ma wrażenie, że można na nim polegać i on może wziąć ciężar gry, odpowiedzialność za wynik na swoje barki.

KS CKFiS Bełżyce

1. Piotr Potakiewicz (środkowy)
Mariusz Plewik: – Kapitan zespołu. Stabilna forma przez całą rundę i skuteczność w bloku – te dwie cechy w mojej ocenie są dominujące w przypadku Piotra.

2. Krzysztof Kasiura (przyjmujący)
Mariusz Plewik: – Pierwsza rzecz to wszechstronność. Ciężar gry w najtrudniejszych momentach w naszej drużynie spoczywał na barkach Krzysztofa, dlatego tę osobę nominuję.

LKS Cisy Nałęczów

1. Arkadiusz Orlik (przyjmujący)
Jarosław Maciążek: – Grał na swoim poziomie, starał się trzymać przyjęcie u nas. Mam w nim jednego pewnego zawodnika, wszystko zagrał, nie opuścił żadnego meczu, trzymał poziom, starał się. Można powiedzieć, że trzymał całą drużynę bez względu na to, czy miał kontuzję, czy inne problemy, to zawsze miał ochotę do gry. Nigdy nie podszedł i nie powiedział: „ja nie mogę”, czy „ja nie chcę”. On zawsze był gotowy, dlatego zagrał wszystkie mecze.

2. brak (trener Maciążek ze względu na znaczną rotację składu nie zdecydował się na podanie nazwiska drugiego kandydata, poniżej przedstawiamy szczere tłumaczenie szkoleniowca)
Jarosław Maciążek: – W tym roku nikt nie zagrał rewelacyjnego sezonu u mnie. Skład był wymieniany, mało grali, nie mam takich zawodników, którzy zasługiwaliby na to, że są w lidze najlepsi. Prócz Orlika to reszta grała w kratkę. Nie miałem żadnego zawodnika, który rozegrałby sezon na równym poziomie, tylko Orlika. Nominacja dla zawodników, którzy zagrali jeden mecz, nie ma sensu.

MKS Dalkia Kraśnik

1. Jarosław Maklakowski (atakujący)
Michał Wojcieszkiewicz: – Generalnie był u mnie pierwszą strzelbą i zawsze mogę na niego liczyć. Jest cały czas systematyczny na treningach. Pomimo jakichś urazów ciągle uczestniczył na treningach i na meczach. Potrafi się skupić i wyciągnąć z siebie wszystko podczas meczu.

2. Michał Bednara (libero)
Michał Wojcieszkiewicz: – Nie mam wątpliwości co do Michała, który jest ostoją naszego przyjęcia. Bardzo energicznie napędza całą drużynę, więc jest troszeczkę sercem tej drużyny.

SKF ESKA Janów Lubelski

1. Jakub Muchajer (przyjmujący)
Jarosław Bańka: – Dobre przyjęcie i dobry atak. Wiadomo, że wszystko zaczyna się od przyjęcia i od rozegrania. Tutaj najwięcej nam pomaga. Jeżeli chodzi o Kubę Muchajera, to widać u niego cwaniactwo boiskowe, bo może nie ma mocnego ataku, ale mądrze atakuje, co jest bardzo ważne.

2. Bartosz Oleksy (przyjmujący)
Jarosław Bańka: – Bartek Oleksy jest dobry w przyjęciu, mądrze gra w ataku, ma mocny atak i dobrą zagrywkę.

UKS Tempo Chełm

1. Wojciech Kosiński (przyjmujący)
Mariusz Semeniuk: – Przede wszystkim poczynił największe postępy w porównaniu z poprzednim sezonem. Zmienił pozycję, w ostatnim roku grał w ataku, teraz wszedł na przyjęcie i bardzo dobrze sobie radzi. Jest to zawodnik dużo punktujący, posiadający dobrą zagrywkę i skuteczny atak.

2. Paweł Dobrowolski (atakujący)
Mariusz Semeniuk: – Zawodnik, na którym opiera się nasza gra w ataku, zdobywający chyba największą ilość punktów w naszym zespole.

UKS IFLO Kosmet-Hurt Biała Podlaska

1. Patryk Szczepanik (libero)
Grzegorz Piszcz: – Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że jest to jeden z najlepszych libero w lidze. Nie odpuszcza żadnego meczu. Wkłada mnóstwo serca w grę i zawsze stara się pokazać z dobrej strony.

2. Patryk Sobieszczak (atakujący)
Grzegorz Piszcz: – Trzyma całą naszą grę w ryzach, zawodnik kompletny, świetnie spisuje się w ataku i w obronie, ma największy wpływ na naszą grę, więc cała drużyna się na nim opiera.

KS Zakład Karny Biała Podlaska

1. Dominik Sobieraj (rozgrywający)
Maciej Sobieraj: – Zawodnik dobrze rozgrywający, kierujący grą, prawdziwy mózg drużyny. Dominik Sobieraj to decydujący zawodnik, potrafił przeważyć szalę zwycięstwa na naszą korzyść swoimi dokładnymi wystawami.

2. Grzegorz Jakóbczuk (przyjmujący)
Maciej Sobieraj: – Zawodnik najwięcej punktujący w drużynie, z bardzo dobrym przyjęciem i atakiem.

LKPS Pszczółka Lublin

1. Marcin Kurek (przyjmujący)
Krzysztof Skubiszewski: – Na pewno wyróżnia się bardzo dobrym wyszkoleniem technicznym. Widać, że spędził kilka lat na parkiecie w wyższych ligach. Jest to siła naszej drużyny w zagrywce i w ataku.

2. Paweł Toborek (przyjmujący)
Krzysztof Skubiszewski: – Kapitan drużyny. Na nim opiera się gra w ataku i też bardzo dobrze radzi sobie w przyjęciu, można powiedzieć, że trzyma to przyjęcie w drużynie.

* Łącznie trenerzy 10 zespołów nominowali 19 zawodników, w tym: aż 10 przyjmujących, 3 atakujących, oraz po 2 rozgrywających, środkowych i libero.