Podlasie nie postawiło oporu Resovii

Podlasie nie postawiło oporu Resovii

Resovia Rzeszów to zespół, który aspiruje do czołowych lokat w grupie IV III ligi. Drużyna z Wyspiańskiego chciała udowodnić swoje ambitne plany zwycięstwem nad Podlasiem Biała Podlaska. Co z pewnością martwi kibiców drużyny znad Krzny, ekipa Miłosza Storto nie była w stanie podjąć równorzędnej walki z „Pasiakami”.

KOMENTARZ TRENERA

Miłosz Storto: – Zasłużona porażka. Trafiliśmy na świetnie dysponowaną Resovię, która była bardziej agresywna, zdeterminowana i lepiej operowała piłką. Nam na ich tle brakowało dziś sporo, nawet pod względem indywidualnym. Triumf rzeszowian jak najbardziej zasłużony. Szukaliśmy gola na remis, bo to mogłoby zmienić oblicze gry i dać nam wiarę w nasze poczynania. Okazji jednak nie mieliśmy zbyt wiele. Prostymi decyzjami, prostą grą Resovia pokazała nam, że III liga ma coraz większe wymagania. My, chcąc utrzymać się w stawce, musimy tym warunkom podołać i o tym trzeba myśleć od kolejnych spotkań. Blisko gola był Mateusz Konaszewski. Ponadto, świetnie z dystansu uderzał Kamil Kocoł, ale zabrakło zdecydowania przy ruszaniu do dobitki. Gospodarze mieli bardzo klarowne sytuacje, kilkukrotnie dobrze interweniował Maciek Zagórski. Generalnie bardzo słabe zawody w naszym wykonaniu. Z różnych względów brakowało nam kilku piłkarzy, ale nie jest to dla nas usprawiedliwieniem. Nie będę w tym szukał wytłumaczeń. Dla nas każdy mecz to oddzielna historia. Tyle samo punktów dostaje się za starcie z każdym rywalem. Musimy z tego wyciągnąć wnioski, patrzeć w przód. Nikt nie spadł z ligi po pierwszej kolejce i my na pewno się nie poddamy! Meczów do końca jest jeszcze trzydzieści trzy, więc punktów do zgarnięcia jest wiele. Mamy nadzieję, że będziemy zbierali oczka. Na jesień założyliśmy sobie zdobycie około dwudziestu punktów, co byłoby super wynikiem. Jeszcze sporo grania przed nami. Nie patrzymy górnolotnie i nie mówimy, że będziemy bili się o środek tabeli, bo znamy swoje miejsce w szeregu. Chcemy się utrzymać i temu będziemy podporządkowywać każde spotkanie.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska zagra na wyjeździe z Motorem Lublin (16 sierpnia, 19:00).

Resovia – Podlasie Biała Podlaska 4:0 (1:0)
Bramki: Szymon Kaliniec 11′, 50′, Paweł Hass 67′, Dawid Bieniasz 85′

Podlasie: Zagórski – Konaszewski (80′ Skrodziuk), Łakomy, Pajnowski, Komar, Grajek, Leśniak (46′ Syryjczyk), Wojczuk (70′ Pyrka), Kocoł (85′ Renkowski), Zabielski (75′ Nieścieruk), Kruczyk

Żółte kartki dla Podlasia: Damian Leśniak, Kamil Pajnowski, Mateusz Konaszewski
Sędziował: Michał Gurgul (Kraków).