Powiślak ściga Kryształ

Powiślak ściga Kryształ

Po niedzielnym zwycięstwie Powiślaka Końskowola nad Kryształem Werbkowice różnica punktowa pomiędzy tymi zespołami stopniała do dwóch oczek. Autorem złotego gola dla ekipy Jerzego Krawczyka był Damian Kopeć.

KOMENTARZE TRENERÓW

Jerzy Krawczyk:Mecz był bardzo trudny i ciężki, rozgrywany podczas dużego wiatru. Drużyną grającą na początku z wiatrem był Kryształ Werbkowice. Przeciwnicy stworzyli sobie kilka sytuacji, których na szczęście nie wykorzystali. W bramce dobrze spisywał się nasz zawodnik Maks Żuber. Staraliśmy się grać z kontry i jedna z nich przyniosła skutek. Zagranie Mateusza Kamoli do Damiana Kopcia było trafne. Nasz napastnik wyszedł sam na sam z golkiperem gości i strzelił na 1:0. Po przerwie mecz się wyrównał, ale to my nieco częściej utrzymywaliśmy się przy piłce. Niestety z żadnej akcji nie potrafiliśmy zdobyć gola. Swoje okazje mieli Kopeć i Kamola, jednak się nie udało. Cieszę się ze zwycięstwa po trudnym i ciężkim spotkaniu.

Robert Wieczerzak:Myślę, że dobrze weszliśmy w ten mecz. Graliśmy z dosyć silnym wiatrem i od początku chcieliśmy zaatakować. Dobrą okazję miał m.in. Adrian Wołoch, ponadto byliśmy groźni po stałych fragmentach gry. Niestety popełniliśmy błąd. Nie udało nam się złapać na spalonym Damiana Kopcia. W pierwszej połowie Powiślak miał tylko dwa celne strzały na naszą bramkę. To my przeważaliśmy, lecz nie potrafiliśmy tego udokumentować. W drugiej części spotkania nie mieliśmy nic do stracenia. Atakowaliśmy, ale wciąż bezskutecznie. Swoje szanse mieli Stanisław Rybka i Sergiej Borys, jednak dobrze bronił Maks Żuber. Porażka boli, bo nie byliśmy zespołem słabszym.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Powiślak Końskowola zagra na wyjeździe z Kłosem Chełm (25 marca, 15:00). Natomiast Kryształ Werbkowice podejmie POM Piotrowice (26 marca, 13:00).

Powiśla Końskowola – Kryształ Werbkowice 1:0 (0:0)
Bramka: Damian Kopeć 24′

Powiślak: Żuber – Pięta, Antoniak, Grzegorczyk, Leszczyński, Brudz (60’ Wankiewicz), R. Giziński, Banaszek, Sułek (76’ D. Giziński), Kamola (87’ Niećko), Kopeć

Kryształ: M. Całka – K. Wołoch, Dobromilski, Śmiałko, Musiał, Wójtowicz (76’ Steciuk), A. Całka (84’ Wurszt), Borys (76’ Kaczoruk), Dec (46’ Gałka), Rybka, A. Wołoch

Żółte kartki: Kamil Leszczyński, Maciej Pięta – Paweł Musiał x2, Andrzej Całka
Czerwona kartka: Paweł Musiał 73′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).