Roztocze najlepszym z beniaminków

Piłkarze Lublinianki nie mogą zaliczyć do udanych początku sezonu 2017/2018. Najpierw odpadli z Pucharu Polski LZPN, po porażce 1:2 z POM-em Piotrowice, a później nie potrafili oni udokumentować swojej przewagi w starciu z Roztoczem. Zespół ze Szczebrzeszyna zainaugurował rozgrywki najlepiej spośród wszystkich beniaminków IV ligi lubelskiej.

KOMENTARZE TRENERÓW

Jarosław Czarniecki: – Zdobyliśmy cenny punkt. Z przebiegu meczu Lublinianka była lepszym zespołem. Rywale powinni rozstrzygnąć losy spotkania już po dwudziestu minutach, bo mieli ku temu okazje. Nieźle spisał się nasz bramkarz, który stanął na wysokości zadania. Wybronił nam kilka niezłych sytuacji. Nie zawsze wygrywa lepszy. Chwała chłopakom, że podjęli walkę. W pierwszej połowie wyszliśmy na boisko trochę bojaźliwie. Na niektórych zawodników spadł duży ciężar, bo były to dla nich debiuty w IV lidze.

Grzegorz Białek: – Biorąc pod uwagę przebieg meczu, ten wynik należy uznać za porażkę. W tym spotkaniu straciliśmy dwa punkty. Mogliśmy się nieco obawiać inauguracji sezonu, bo mierzyliśmy się na wyjeździe z beniaminkiem, ale stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji i już po dziesięciu minutach powinniśmy prowadzić 3:0. Nie mogę się przyczepić do zawodników, jeśli chodzi o ich zaangażowanie. W tym aspekcie wyglądaliśmy dobrze. Niestety powróciły do nas stare grzechy, czyli skuteczność. Jest to nasza pięta achillesowa. Nie potrafiliśmy strzelić bramki na 2:1, a w doliczonym czasie gry doskonałą okazję miał chociażby Jarek Milcz. Szkoda, że jej nie wykorzystał. Poza tym bezskutecznie obijaliśmy słupki i poprzeczki.

W następnej kolejce Roztocze Szczebrzeszyn zagra na wyjeździe z Kryształem Werbkowice (15 sierpnia, 17:00). Natomiast Lublinianka podejmie Tomasovię Tomaszów Lubelski (15 sierpnia, 16:00).

Roztocze Szczebrzeszyn – Lublinianka 1:1 (0:1)