Rugby 7 w Lublinie!

Rugby 7 w Lublinie!

Budowlani Lublin w sobotę będą gospodarzami IV Eliminacyjnego Turnieju Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 7. Mimo, że podopieczni Sebastiana Berestka są pewni awansu do turnieju półfinałowego, zamierzają zakończyć kwalifikacje zwycięstwem. Wszystkie sobotnie spotkania zostaną rozegrane na starym boisku lublinian, przy ul. Krasińskiego 11.

W przerwie pomiędzy walką o awans do Ekstraligi w rugby 15, Budowlani Lublin rozegrają turniej eliminacyjny w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 7. Po trzech wcześniejszych takich zawodach lubelska „siódemka” zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie i już jest pewna awansu do półfinału bez względu na to jakie miejsce zajmie w sobotę. – Nie zamierzamy jednak odpuszczać. Chcemy wygrać u siebie – zapowiada Sebastian Berestek, pierwszy trener.

Szkoleniowiec jednak nie ukrywa, że te zawody wykorzysta z myślą już o kolejnych spotkaniach w pierwszej lidze w rugby 15. Awans do Ekstraligi bowiem jest głównym celem klubu na ten sezon. – Ten turniej będę chciał też wykorzystać pod względem treningowym. Planuję dać szansę między innymi tym zawodnikom, którzy grają mniej lub muszą jeszcze coś przećwiczyć – wyjaśnia opiekun Budowlanych. Z seniorami zagra między innymi Maciej Grabowski, który ostatnio wspólnie z młodzieżową reprezentacją Polski przebywał we Francji na Mistrzostwach Europy U-18.

W turnieju weźmie udział sześć zespołów, które są podzielone na dwie grupy. Gospodarze znaleźli się w pierwszej z Juvenią Kraków i AZS Rzeszów. Z kolei w drugiej są wicelider RC Igloo Ruda Śląska, RC Częstochowa i RC Sanok. Dalej przejdą po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup, które rozegrają ze sobą mecze w formie pucharowej.

Pierwszy mecz grupowy rozpocznie się o godzinie 11.00, natomiast spotkanie o pierwsze miejsce jest zaplanowane na godzinę 14.40. Budowlani Lublin swój pierwszy mecz zagrają od godziny 11.40, a ich pierwszym rywalem będzie Juvenia.

Jest to ostatni turniej eliminacyjny. Następnie zostaną rozegrane dwa turnieje półfinałowe i jeden finałowy. Budowlani Lublin dzięki świetnej postawie we wcześniejszych zawodach już zapewnili sobie udział w jednym z turniejów 1/2 finału Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 7.

Poniżej grupy i cały terminarz zawodów.

Grupa A  

1.Budowlani Lublin
4.Juvenia Kraków
5.AZS Rzeszów

Grupa B

2.RC Igloo Ruda Śląska
3.RC Częstochowa
6.RC Sanok

Rywalizacja grupowa
11.00 – Juvenia – AZS Rzeszów

11.20 – RCC – RC Sanok

11.40 – Budowlani – Juvenia

12.00 – RC Igloo – RCC

12.20 – AZS Rzeszów – Budowlani

12.40 – RC Sanok – RC Igloo

1/2 finału

13.15 – A1 – B2

13.35 – B1 – A2

Finały

14.00 – o V m A3 – B3

14.20 – o III m L 1/2

14.40 – o I m W 1/2