Rzeszowianie bez szans w Kozim Grodzie!

W meczu 8. kolejki rozgrywek grupy południowej I ligi futsalu podopieczni Artura Gadzickiego pokonali u siebie 9:3 Heiro Rzeszów. Lublinianie fantastycznie zaprezentowali się zwłaszcza w drugiej połowie, którą wygrali 7:1. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Dziki wskoczyły na trzecie miejsce w tabeli!

Gospodarze niefortunnie rozpoczęli niedzielne zawody. Już w 1’ piłkę do własnej bramki skierował Tomasz Ławicki. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać. Pięć minut później było już 0:2, a do siatki Dzików trafił Paweł Hady. Za odrabianie strat lublinianie wzięli się w 11’. Kontaktowego gola zdobył Łukasz Mietlicki. Tuż przed przerwą do stanu 2:2 doprowadził Jakub Wankiewicz.

Drugą połowę zespół Artura Gadzickiego rozpoczął zdecydowanie lepiej niż pierwszą. W 22’ celnym i skutecznym uderzeniem z dystansu popisał się Konrad Tarkowski. W ciągu kolejnych stu dwudziestu sekund lublinianie trafili jeszcze dwukrotnie. Najpierw bramkarza gości pokonał Jarosław Walęciuk, a potem Łukasz Mietlicki. Akademicy nie zadowolili się prowadzeniem 5:2. Szóste i siódme trafienie gospodarze zaliczyli w 32’, a sprawcą całego zamieszania był Wankiewicz. Rozpędzeni zawodnicy AZS UMCS z goli cieszyli się jeszcze dwukrotnie, za sprawą Mietlickiego i Walęciuka. W ostatniej minucie meczu bramkę na pocieszenie dla Heiro zdobył Andrij Lutsiv.

W nadchodzący weekend lublinianie zagra na wyjeździe z Futsalem Nowiny.

AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 9:3 (2:2)
Bramki: Łukasz Mietlicki 11’, 25’, 34’, Jakub Wankiewicz 20’, 32’, 32’, Konrad Tarkowski 22’, Jarosław Walęciuk 25’, 36’ – Tomasz Ławicki 1’ (gol samobójczy), Paweł Hady 6’, Andrij Lutsiv 40’

AZS UMCS: Górski, Zawiślak – Ławicki, Wankiewicz, Tarkowski, Kozieł, Boniaszczuk, Mietlicki, Fularski, Stelmaszuk, Zgierski, Walęciuk.