Słaba frekwencja na inauguracyjnych zajęciach LKS-u Milanów

Słaba frekwencja na inauguracyjnych zajęciach LKS-u Milanów

Zaledwie dziewięciu zawodników wzięło udział w inauguracyjnym treningu LKS-u Milanów. To najsłabszy wynik spośród wszystkich zespołów IV ligi lubelskiej, które rozpoczęły już przygotowania do rundy wiosennej.

Trener Zbigniew Smoliński widzi problem, ale nie zamierza załamywać rąk. – Taka jest rzeczywistość i to mi się nie podoba. Nie jestem zadowolony z tego spotkania. Frekwencja nie była nadzwyczajna, ale spokojnie czekamy – mówi szkoleniowiec.

W zajęciach nie uczestniczyli m.in. Kamil Bogucki, Kamil Daszczyk, Bartłomiej Jaszczuk, czy Sebastian Magier. – Część chłopaków zatrzymały sprawy zawodowe, inni mają ciężki okres na studiach – usprawiedliwia swoich podopiecznych coach.

W premierowym treningu LKS-u Milanów nie wziął udziału żaden testowany zawodnik. – Było trochę naszej młodzieży. Jeżeli chodzi o wzmocnienia, to jesteśmy po słowie z kilkoma zawodnikami, ale czekamy na rozwój wydarzeń w klubie. Kandydaci do gry w naszej drużynie muszą ustalić warunki finansowe – tłumaczy Zbigniew Smoliński.

Nowy trener ekipy z powiatu parczewskiego chciałby skompletować kadrę do 20 stycznia. – Do tego dnia muszę znać status wszystkich piłkarzy z dotychczasowej kadry. Chcę wiedzieć, kto faktycznie chce grać dla LKS-u i podjąć się misji poprawy wyników oraz ratowania IV ligi, by ewentualnie mieć czas na dalsze ruchy – wyjaśnia szkoleniowiec.

W najbliższym czasie zawodnicy LKS-u Milanów na wspólnych zajęciach będą spotykali się trzy razy w tygodniu. – Zaczęliśmy spokojnie. Spotkaliśmy się na sali, po krótkiej rozmowie odbyliśmy rozruch z akcentami gibkości. W najbliższych dniach chcemy łączyć to z zajęciami w terenie i siłownią – kończy Zbigniew Smoliński.

PLAN SPARINGÓW LKS-U MILANÓW

14.01 – Turniej halowy w Kocku
28/29.01 – Trawena Trawniki
4/5.02 – TOP 54 Biała Podlaska
11/12.02 – Grom Kąkolewnica
18/19.02 – Kujawiak Stanin
25/26.02 – Orlęta Łuków
4/5.03 – Huragan Międzyrzec Podlaski.