Stal Mielec uświetniła uroczystości w Zamościu. Rodewicz golem przywitał się z publicznością!

Beniaminek I ligi Stal Mielec gościł w niedzielne popołudnie w Zamościu. Nim zmierzyli się seniorzy Hetmana i dwukrotnego mistrza Polski, w szranki stanęli wybitni oldboje obu klubów. Cała impreza miała związek z uroczystościami powrotu KS Hetman Zamość na piłkarską mapę Polski. W najważniejszym z kronikarskiego punktu widzenia wydarzeniu padł wynik 1:0.

KOMENTARZ TRENERA

Krzysztof Rysak: – Przede wszystkim Stal grała zawodnikami z Centralnej Ligi Juniorów, mając niewielkie wsparcie z pierwszego zespołu. Objęliśmy prowadzenie po rzucie rożnym, wybijanym przez Rafała Turczyna. Doping nas uskrzydlał, dawno nie było tylu kibiców na trybunach w Zamościu. Pomimo upalnej pogody i tego, że grało się ciężko, oglądaliśmy ciekawe zawody. Nie brakowało szybkich akcji. W pierwszej połowie byliśmy stroną dominującą, dłużej utrzymującą się przy piłce. Dobrze wyglądało przeprowadzanie piłki przez wszystkie formacje. Oprócz sytuacji bramkowej – mieliśmy kilka innych. W 17. minucie Hubert Czady bardzo mocno uderzył z rzutu wolnego, potem Bartłomiej Mazur minimalnie się pomylił. Posiadanie piłki było po naszej stronie. Chłopcy z Mielca byli zaskoczeni, bo wcześniej grając z III- i IV-ligowymi rywalami, to oni prowadzili grę. Tu było zupełnie inaczej. Druga połowa bardziej wyrównana, ale więcej okazji po naszej stronie. Turczyn dośrodkował w 61′ do Czadego, ten uderzył wewnętrzną częścią stopy z czterech metrów, ale bramkarz sparował ten strzał. W 71. minucie bardzo aktywny, walczący, ciągnący zespół Turczyn dorzucił raz jeszcze Czademu, ale Hubert chybił. Trzysta sekund później Łukasz Bubeła uderzył doskonale, lecz golkiper czubkami palców sparował piłkę na róg. Stal Mielec stworzyła sobie jedną okazję, napastnik przedarł się lewym skrzydłem i strzelił niecelnie. Cieszy wygrana przed własną publicznością, było to dla nas święto.

NASTĘPNY SPARING

W sobotę w Starym Zamościu rywalem Hetmana będzie Omega. Będzie to ostatnia gra kontrolna IV-ligowca przed nowym sezonem. Mecz odbędzie się o godzinie 17:00.

Hetman Zamość – Stal Mielec 1:0 (1:0)
Bramka: Oleksij Rodewicz 12′

Hetman: Tomczyszyn (46′ Kierepka) – Daszkiewicz (75′ Myszka), Mazur, Solecki, Bubeła, Kamiński (80′ Filer), Markowski, Otręba, Czady, Rodewicz (60′ P. Dębicki), Turczyn.