Szósty triumf futsalistów AZS UMCS Lublin

Ósmy mecz w rozgrywkach grupy południowej I ligi mają za sobą futsaliści AZS UMCS Lublin. Podopieczni Artura Gadzickiego wygrali na wyjeździe z Futsalem Nowiny, dzięki czemu utrzymali trzecie miejsce w tabeli.

Dziki mogły otworzyć wynik już w 3′ spotkania. Dobrym uderzeniem z dystansu popisał się Łukasz Mietlicki, lecz golkiper gospodarzy interweniował bez zarzutu. Odpowiedź Futsalu nastąpiła trzy minuty później, ale Paweł Markowicz przegrał pojedynek jeden na jeden z Pawłem Górskim. W 10′ wydawało się, że podopieczni Artura Gadzickiego wyjdą na prowadzenie. Mietlicki nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Sześćdziesiąt sekund później było już 1:0 dla lublinian. Sebastiana Dobrodzieja zaskoczył Jakub Wankiewicz. Gracze z województwa świętokrzyskiego mogli wyrównać w 20′, lecz Andrzej Musiał nie zdołał trafić do siatki z przedłużonego rzutu karnego. Chwilę później skutecznością raz jeszcze wykazali się akademicy. Po dwójkowej akcji gola zdobył Łukasz Mietlicki.

Na kolejne emocje trzeba było poczekać do 30′. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Dominik Szymkiewicz, a potem takim samym „wyczynem” popisał się Jarosław Walęciuk. Nie minęło dwie minuty, a było już 3:0 dla gości! Trafienie Łukasza Mietlickiego było ozdobą niedzielnej konfrontacji. Ekipę Futsalu stać było tylko na honorową bramkę z 39′. Bramkarz Dzików nie miał szans, by obronić precyzyjne uderzenie Andrzeja Musiała. Lublinianie triumfowali 3:1.

W pierwszy weekend grudnia futsaliści AZS UMCS Lublin zagrają na wyjeździe z Remedium Hybryd Pyskowice.

Futsal Nowiny – AZS UMCS Lublin 1:3 (0:2)
Bramki: Andrzej Musiał 39′ – Jakub Wankiewicz 11′, Łukasz Mietlicki 20′, 32′

AZS UMCS: Górski, Hajkowski – Ławicki, Wankiewicz, Tarkowski, Kozieł, Boniaszczuk, Mietlicki, Fularski, Stelmaszczuk, Zgierski, Paździor, Walęciuk, Szafrański

Żółte kartki dla AZS UMCS: Jarosław Walęciuk x2, Grzegorz Fularski, Wojciech Boniaszczuk, Michał Zgierski
Czerwone kartki: Daniel Szymkiewicz 30′ (za drugą żółtą) – Jarosław Walęciuk 30′ (za drugą żółtą).