Tarnowianki obnażyły braki drużyny z Tomaszowa Lubelskiego

Tarnowianki obnażyły braki drużyny z Tomaszowa Lubelskiego

Kibice siatkarek Tomasovii Tomaszów Lubelski nieco inaczej wyobrażali sobie zakończenie roku 2016 w wykonaniu swoich ulubienic. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego przegrały w trzech setach z Grupą Azoty PWSZ Tarnów, w całym spotkaniu zdobywając zaledwie czterdzieści osiem punktów.

SET I

Tarnowianki o swojej wyższości przekonały już na początku meczu. Najpierw Sabina Podlasek ustrzeliła bezpośrednio z zagrywki Paulinę Czekajską, a potem obiła podwójny blok tomaszowianek. Ta sama zawodniczka w kolejnej akcji popisała się mocnym serwisem, którego nie była w stanie przyjąć Sylwia Szeliga. Następnie Aleksandra Kaczyńska wykorzystała niedokładny odbiór po stronie gości, przez co przewaga gospodyń wzrosła do stanu 7:3. Złą passę po stronie drużyny z województwa lubelskiego przełamała Małgorzata Hajduk, kończąc akcję ze środka. W kolejnych fragmentach seta podopieczne Stanisława Kaniewskiego zdołały nie tylko odrobić straty, ale także wyjść na prowadzenie 8:7. To rozjuszyło tarnowianki, które ponownie wypracowały sobie przewagę czterech punktów. Przy stanie 15:15 siatkarki z Lubelszczyzny wyraźnie stanęły, bo do końca premierowej partii ugrały… zaledwie dwa oczka.

SET II

W drugą odsłonę zawodniczki Tomasovii weszły jeszcze gorzej niż w pierwszą. Team ze wschodu Polski wygrał tylko dwie z początkowych dziewięciu akcji. Na nieudolną grę swoich podopiecznych czasem zareagował trener Kaniewski. To jednak na niewiele się zdało. W kolejnych wymianach Grupa Azoty PWSZ Tarnów skrupulatnie powiększała swoją przewagę, pozwalając ugrać tomaszowiankom zaledwie dwanaście oczek.

SET III

Początek trzeciego seta przypominał dwa poprzednie. Gospodynie już na początku partii wypracowały sobie przewagę kilku punktów i utrzymywały ją do samego końca. Trener Tomasovii próbował ratować ten mecz zmianami, ale ostatecznie przyjezdne nie były w stanie zdziałać zbyt wiele. Tarnowianki triumfowały 25:19 i 3:0 w całym pojedynku.

NASTĘPNA KOLEJKA

Podopieczne Stanisława Kaniewskiego kolejny ligowy mecz rozegrają 14 stycznia. Tego dnia tomaszowianki podejmą MKS SAN-Pajda Jarosław.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 (25:17, 25:12, 25:19)

Tomasovia: Marta Cichoń, Daria Szubiak, Agata Bartłomiejczyk, Sylwia Szeliga, Małgorzata Hajduk, Gabriela Kostur, Paulina Czekajska (libero) oraz Martyna Dzida, Patrycja Kaniewska, Aleksandra Czerniawska, Wiktoria Beńko.