Co dalej z ukraińskim snajperem Łady?

Co dalej z ukraińskim snajperem Łady?

Zaledwie dwunastu piłkarzy wzięło udział w pierwszym treningu Łady 1945 Biłgoraj w letnim okresie przygotowawczym. W tym gronie nie było m.in. Jurija Perina, który szuka sobie pracodawcy w wyższej lidze. Nie oznacza to jednak, że 30-latek na pewno zmieni barwy klubowe.

Łada 1945 Biłgoraj przygotowania do sezonu 2017/2018 rozpoczęła 12 lipca. Na zajęciach stawiło się jedynie dwunastu graczy. Nie było m.in. Łukasza Szawary, Piotra Mazurka, Romana Steskiva, Patryka Dorosza, Arkadiusza Czoka, czy Karola Misiarza. – Patryk i Karol są za granicą. Ponadto, część zawodników musiała pozałatwiać sprawy związane ze studiami i z pracą. Nie wszyscy wrócili też z urlopów. Grupa nieobecnych jest spora, ale pierwsze dni poświęcamy na załatwienie spraw organizacyjnych. Mam nadzieję, że od przyszłego tygodnia ruszymy już z właściwymi przygotowaniami, a frekwencja na treningach wzrośnie – mówi Ireneusz Zarczuk.

W ćwiczeniach nie uczestniczył Jurij Perin. – To prawda, że Jurij szuka sobie klubu w wyższej lidze. Oczywiście życzymy mu jak najlepiej. Gdyby nie udało mu się zdobyć angażu, to z przyjemnością będziemy kontynuować z nim współpracę – nie wyklucza szkoleniowiec.

Ukraiński napastnik to jedyny piłkarz, który zadeklarował chęć odejścia z klubu. Ponadto, przygodę z futbolem zakończy najprawdopodobniej Marek Pyda. – Na ten moment pozostali zostają z nami. Z doświadczenia wiem jednak, że ruchy kadrowe będą trwały jeszcze przez jakieś dwa tygodnie. Nie jest tajemnicą, że naszych zawodników kuszą kluby z okolic – dodaje trener.

Na pierwszym treningu Łady 1945 Biłgoraj stawiło się trzech testowanych graczy. To Szymon Tatara i Szymon Wołoszyn (obaj wznowili treningi po dłuższej przerwie) oraz Ivan Oleksiuk z Unii Hrubieszów.

PLAN SPARINGÓW ŁADY 1945 BIŁGORAJ

15.07 – Olimpiakos Tarnogród
22.07 – Sokół Nisko
26.07 – Sokół Sieniawa
29.07 – Orzeł Przeworsk
30.07 – Turniej im. Jana Wojtaszka w Zawadzie
5.08 – Janowianka Janów Lubelski.