Wyjazdowa wiktoria rezerw Azotów

Wyjazdowa wiktoria rezerw Azotów

Azoty II Puławy wygrały w Busku-Zdroju z tamtejszym Handballove.pl 38:26. Po pierwszej połowie rundy zasadniczej szczypiorniści Zbigniewa Markuszewskiego mają na koncie dwie wygrane i cztery porażki, wciąż zachowując szanse na awans do grupy mistrzowskiej.

W premierowej połowie azotowcy utrzymywali się na prowadzeniu przez niemal całe pół godziny gry, jednak przewaga nie była nazbyt bezpieczna. W 8. minucie było 5:2 dla przyjezdnych i od tego czasu do głosu doszli gospodarze, którzy pod koniec pierwszego kwadransa doprowadzili do remisu po 6. W 21. minucie buskowianie wyszli nawet na prowadzenie 11:10. W samej końcówce drużyna Zbigniewa Markuszewskiego zbudowała sobie 4-bramkowy handicap. Wynik do przerwy na 17:13 dla drużyny z województwa lubelskiego ustalił Kacper Mchawrab.

Po zmianie stron Handballove.pl nie miało większych nadziei na przechylenie szali zwycięstwa. 240 sekund po wznowieniu gry przewaga Azotów II wynosiła już 6 bramek. 120 sekund później było nawet 22:15, a po kolejnych 2. minutach – 24:16. Bardzo skuteczny zdobywca 11. goli Kacper Adamczuk i spółka dwucyfrową przewagę osiągnęli w 44. minucie (28:18). Bezradni zawodnicy z Buska-Zdroju ostatecznie przegrali z puławską młodzieżą 26:38.

18 listopada o godzinie 18:00 podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego zagrają w Sandomierzu z Wisłą.

KOMENTARZ TRENERA

Zbigniew Markuszewski: – Wciąż mam zastrzeżenia do naszej gry obronnej, ale dziś bardzo dobrze spisaliśmy się w ataku pozycyjnym. Cała trójka bramkarzy zagrała na dobrym poziomie, lecz wszystkich trzech stać na więcej. W ofensywie z bardzo dobrej strony pokazał się Kacper Adamczuk. Potrafił rzucać z 9. metra, jak i mijać rywali zwodami. W pierwszej połowie nasza przewaga była niewielka, dopiero przed samą przerwą nieco ją powiększyliśmy. Druga odsłona była już egzekucją, zdobywaliśmy wtedy dużo bramek z kontrataku.

Handballove.pl Busko-Zdrój – Azoty II Puławy 26:38 (13:17)

Azoty II: Sętowski, Wiejak, Borucki – Adamczuk 11, Bielawski 7, Mchawrab 5, Przychodzeń 3, Baranowski 3, Wolski 3, Cieślak 2, Flont 2, Smaga 1, Kosiak 1, Śliwiński.