Wynik rozstrzygnięty w pierwszej połowie

Los Sokoła Adamów i Eko Różanka podzielił MKS Ryki. Piłkarze ligowego beniaminka mocno postawili się Tomasovii Tomaszów Lubelski, jednak ostatecznie to zespół Marka Sadowskiego sięgnął po komplet oczek w sobotnim starciu na stadionie ekipy prowadzonej przez Pawła Wardę.

KOMENTARZE TRENERÓW

Paweł Warda: – Pozostaje niedosyt, bo sezon zainaugurowaliśmy spotkaniem u siebie. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę z tego, z jak mocnym rywalem gramy. W pierwszej połowie w naszych poczynaniach widoczna była trema. Chyba jeszcze nie przestawiliśmy się na IV-ligowe granie. Piłkarze Tomasovii swoim zdecydowaniem stworzyli kilka dobrych akcji. Dwie z nich wykorzystali. My odpowiedzieliśmy golem z rzutu wolnego. W drugiej odsłonie zaprezentowaliśmy się lepiej. Przede wszystkim dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce. Kreowaliśmy sobie sytuacje bramkowe, ale nie były one stuprocentowe. W tej części meczu może nawet przeważaliśmy nad tomaszowianami, lecz nie wystarczyło to nawet do remisu.

Marek Sadowski: – Ten mecz mógł być dla nas miły, łatwy i przyjemny, a stał się bardzo ciężki. W pierwszej połowie powinniśmy strzelić co najmniej pięć bramek i byłoby pozamiatane. Tymczasem straciliśmy gola po rzucie wolnym. W naszych szeregach już do końca spotkania było bardzo nerwowo, bo nie mogliśmy wykorzystać sytuacji, które sobie stwarzaliśmy.

W następnej kolejce MKS Ryki podejmie Lewart Lubartów (15 sierpnia, 17:00). Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski zagra na wyjeździe z Lublinianką (15 sierpnia, 16:00).

MKS Ryki – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:2 (1:2)