Zawodnik Dzików z powołaniem do reprezentacji Polski!

Zawodnik Dzików z powołaniem do reprezentacji Polski!

5 grudnia w Bielsku-Białej rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski U19 w futsalu, przygotowujące zespół do udziału w Turnieju Państw Wyszehradzkich. Kolejne powołanie do kadry dostał zawodnik AZS UMCS Lublin Jakub Wankiewicz.

Dla młodego zawodnika to druga nominacja do kadry. Wcześniej Jakub Wankiewicz powołany został do reprezentacji Polski U18. – Bardzo się cieszę z tego, że udało mi się zrobić dobre wrażenie i zapisać w pamięci trenera. Teraz na pewno pojadę na zgrupowanie z innym nastawieniem niż w zeszłym roku. Będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony i spełniać większą rolę niż poprzednio – mówi 18-latek, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu.

W Bielsku-Białej podopieczni Łukasza Żebrowskiego będą szlifowali formę przed Turniejem Państw Wyszehradzkich, który odbędzie się w czeskiej Ostrawie. Na boisku będzie można zobaczyć Biało-Czerwonych oraz gospodarzy, a także Węgrów i Słowaków.

W bieżącej kampanii Jakub Wankiewicz, wraz z Łukaszem Mietlickim, są najlepszymi strzelcami Dzików. Obaj zdobyli po pięć bramek.