Zestrzelili Sokoły

Zawodnicy AZS UMCS Lublin pewnie pokonali koszykarzy Sokoła Ostrów Mazowiecka 78:60 i znów wskoczyli w górne rejony tabeli. Akademicy coraz lepiej radzą sobie na wyjazdach, gdyż po raz drugi z rzędu zdobyli cudzy teren.

Pierwsza kwarta to zdecydowana przewaga lubelskich akademików. Mimo że pierwsze 4 minuty były dość wyrównane, to goście nie dali za daleko odfrunąć rywalom. Głównodowodzącym myśliwym był Michał Marciniak, który ustrzelił chęci gospodarzy dwoma trafieniami za trzy. Od tego momentu lublinianie przeprowadzili serię punktową 15:3, a wyżej wspomniany koszykarz dodał jeszcze jedno trafienie z dystansu i łatwy lay-up.

W drugiej kwarcie losy zupełnie się odmieniły i rolę myśliwego przejęli zawodnicy Sokoła Ostrów Mazowiecka. Gospodarze zbombardowali obręcz rywala, aplikując 15 oczek, a tracąc zaledwie 5. Architektami wielkiego powrotu, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem w tej ćwiartce 23:10, byli Przemysław Słoniewski oraz Mateusz Moch, autorzy odpowiednio 7. i 8. punktów.

Druga połowa to znowu zwrot o 180 stopni. Ekipa Przemysława Łuszczewskiego bardzo szybko przemyślała swoją postawę w drugiej kwarcie i błyskawicznie wyciągnęła wnioski. Efekt? Wygrana ćwiartka 27:6 i koncert duetu podkoszowych. Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza Adam Myśliwiec, będący jednoosobową orkiestrą. Wysoki AZS-u UMCS Lublin zdobył 15 z 27. oczek całego zespołu i był nie do zatrzymania dla defensywy gospodarzy.

Ostatnia część meczu była najbardziej wyrównana. Na początku Sokoły próbowały jeszcze doszybować do gości, jednak zaliczka okazała się zbyt wysoka i ostatecznie gracze z Ostrowa odrobili tylko 8 punktów, wygrywając tę kwartę 21:13. Na brawa zasługuje jednak waleczność Mateusza Mocha, który w ostatnich minutach troił się – dosłownie, bowiem dwukrotnie trafił zza łuku. Swoje dołożył także Mariusz Przygucki.

Następne spotkanie zawodnicy z Lublina rozegrają dopiero 25 listopada o godzinie 16:00. Wyjazdowym rywalem akademików będzie MUKS Hutnik Warszawa.

Sokół Ostrów Mazowiecka – AZS UMCS Lublin 60:78 (10:28, 23:10, 6:27, 21:13)

Sokół: Moch 16, Słoniewski 15, Przygucki 9, Jaworski 8, Grudziński 5, Ryfa 3, Skarpetowski 2, Zadroga 2, Barszcz, Jurkiewicz.

AZS: Myśliwiec 22, Marciniak 19, Wiśniewski 10, Jaworski 8, Jagoda 7, Muda 6, Wydra 6, Nycz, Prażmo, Strzałkowski.