Zielono-czarni rozpoczęli przygotowania. Franciszek Smuda ma nowego asystenta

Zielono-czarni rozpoczęli przygotowania. Franciszek Smuda ma nowego asystenta

7 stycznia przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze Górnika Łęczna. W prowadzeniu premierowego treningu Franciszkowi Smudzie pomagał nowy asystent Dariusz Marzec. To nie koniec zmian w klubie z Lubelszczyzny. Najprawdopodobniej w poniedziałek szefem skautingu zielono-czarnych zostanie Zdzisław Kapka.

Zdzisław Kapka przez całe swoje piłkarskie życie związany był z Wisłą Kraków. Najpierw jako piłkarz, a później także jako pracownik klubu. Dla „Białej Gwiazdy” nie pracuje od października 2016 roku, kiedy to dostał wypowiedzenie. W poniedziałek 63-latek zostanie szefem skautingu Górnika Łęczna. – Ciągle pracujemy nad budową struktury sportowej i rozwojem klubu. Jak tylko będzie konkret, to na pewno o tym poinformujemy. Nie ma co ukrywać, że jesteśmy w kontakcie – mówił podczas sobotniej konferencji prasowej prezes zielono-czarnych Artur Kapelko. – Ja wam zdradzę. Pytajcie o tę sprawę od poniedziałku – rzucił Franciszek Smuda. – Zdzisław Kapka pracował na różnych polach działalności w klubach sportowych i zawsze dawał radę. Jak tylko będzie taka możliwość, to wykorzystamy jego doświadczenie, jak tylko się da – dodał sternik. – Mamy wizję prowadzenia skautingu. Będą to przynajmniej trzy osoby prowadzone przez Zdzisława Kapkę. W czerwcu nie możemy obudzić się z ręką w nocniku. Chcemy działać profesjonalnie i liczymy, że będzie to dobrze funkcjonowało – wyjaśniał były selekcjoner.

W sobotę po godzinie 14:00 łęcznianie spotkali się na pierwszym treningu po przerwie świąteczno-noworocznej. W zajęciach uczestniczył m.in. nowy asystent Franciszka Smudy Dariusz Marzec. 48-latek to były piłkarz Wisły Kraków. Po zakończeniu kariery zajmował się on szkoleniem młodych zawodników „Białej Gwiazdy”. – Było nas trochę za mało do pracy. Czeka nas trudna robota, by przygotować zespół do rundy rewanżowej. Poprosiłem Darka, by nam pomógł i jest z nami – argumentował „Franz”. – Przyszedłem tutaj do ciężkiej pracy. Celem jest mocna pozycja Górnika w lidze. Nie mówię o utrzymaniu, bo to dla nas normalne. Z roku na rok chcemy piąć się w górę – tłumaczył asystent.

Ze słów byłego selekcjonera reprezentacji Polski wynika, że nowi piłkarze dołączą do Górnika Łęczna dopiero przed drugim zgrupowaniem, które odbędzie się w Hiszpanii. – Do Uniejowa nie pojedzie z nami żaden nowy gracz. Jeżeli ktoś ma dojechać, to dopiero na drugi obóz. Nie mamy czasu na testowanie zawodników. Musimy pozyskać piłkarzy przygotowanych do gry w Lotto Ekstraklasie, którzy będą dla nas wzmocnieniem. Poszukujemy zawodników przede wszystkim do linii środkowej. Semir Stilić? Ostatnio nie miałem z nim kontaktu i nie wiem, co on planuje – wyjaśniał Smuda.

PLAN PRZYGOTOWAŃ PIŁKARZY GÓRNIKA ŁĘCZNA DO RUNDY WIOSENNEJ LOTTO EKSTRAKLASY

9-15 stycznia – obóz w Uniejowie
12 stycznia – sparing z GKS-em Tychy
14 stycznia – sparing z Pogonią Siedlce
18 stycznia – sparing z Wisłą Puławy
19-30 stycznia – zgrupowanie w Hiszpanii.