Stadion Lublinianki zamieni się w centrum rekreacyjno-sportowe

Stadion Lublinianki zamieni się w centrum rekreacyjno-sportowe

Miasto Lublin przekazało Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Lublinie stadion Lublinianki. Obiekt ma zamienić się w dzielnicowe centrum rekreacyjno-sportowe.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie ma już koncepcję przebudowy stadionu znajdującego się przy ulicy Leszczyńskiego. – Nasza koncepcja uwzględnia dwa projekty, które będą realizowane w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Lublin. Przewidują one między innymi: przesunięcie głównego boiska na stadionie o dziesięć metrów w stronę ulicy Leszczyńskiego wraz z jego przebudową. Niezbędne jest wykonanie tam drenażu i innych prac. Dzięki temu na poziomie płyty boiska powstanie w głębi miejsce na mniejsze boisko ze sztuczną nawierzchnią, które zostanie przykryte pneumatycznym balonem. Projekty z budżetu obywatelskiego przewidują także wyburzenie betonowych trybun, które okalają w tej chwili stadion, usunięcie nasypów ziemnych i uporządkowanie tego terenu – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR „Bystrzyca”.

Nie wiadomo ile z tych prac uda się zrealizować jeszcze w tym roku. – Wszystko zależne jest od przetargów, wykonania dokumentacji i kosztorysów. Wtedy dopiero będziemy wiedzieli, na ile wystarczą pieniądze z budżetu obywatelskiego – wyjaśnia rzecznik.

Stadion ma zostać przebudowany w przeciągu trzech lat. Koszt realizacji projektu powinien zamknąć się w kwocie dziesięciu milionów złotych. – W tych dwóch pozostałych latach będziemy poszukiwali zewnętrznych źródeł finansowania na prowadzenie dalszych prac. Efektem finalnym ma być powstanie stadionu z nową trybuną na około dwa tysiące osób i z całym zapleczem szatniowo-sanitarnym – kończy Miłosz Bednarczyk.