Prezent dla TBV

Koszykarze TBV Startu II Lublin sprawili sobie i kibicom wymarzony prezent na mikołajki. Czerwono-czarni odnieśli najwyższe zwycięstwo w sezonie, pokonując na własnym parkiecie zawodników Hutnika Warszawa 106:77. Dla podopiecznych Andrzeja Dubielisa to trzeci triumf w bieżącej kampanii.

Premierowa odsłona odbyła się w klimacie rzutów za trzy. Przynajmniej po stronie TBV Startu II Lublin. Jeśli biletem wstępu na mecz byłyby celne trafienia zza linii 6,75, a lublinianie pierwsze 11 z 14 punktów zdobyli właśnie zza łuku, to podopieczni Andrzeja Dubielisa mieliby wjazd za darmo. Koszykarze z Koziego Grodu zagrali naprawdę skutecznie w ataku. Po sześciu minutach było 24:11, a kwarta zakończyła się wynikiem 39:20.

W drugiej ćwiartce tendencja nie uległa zmianie. Po pięciu minutach gracze z Lublina odjechali na 30 punktów i nie zamierzali się oglądać. Jak postanowili, tak zrobili, bowiem druga część pierwszej połowy zakończyła się rezultatem 29:12. Zawodnicy z województwa lubelskiego schodzili do szatni z zaliczką ponad 30 oczek, bowiem ostateczny wynik premierowej odsłony to 68:32. Po stronie gospodarzy warto wyróżnić Marcina Dutkiewicza, który zdobył 21 punktów. W ekipie Hutnika Warszawa najlepszym strzelcem pierwszej połowy był Grzegorz Malewski, autor ośmiu oczek.

Początek drugiej połowy był wyrównany za sprawą gry kosz za kosz. Po pięciu minutach lublinianie prowadzili 11:7, a co za tym idzie, jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę. Koszykarze z Warszawy nawiązali walkę, jednak tablica wyników po trzech kwartach wyświetlała rezultat 88:47.

Ostatnia część meczu była już formalnością, bowiem nawet w koszykówce rzadko się zdarza, aby zespoły potrafiły wyrównać stan spotkania, kiedy różnica sięga kilkudziesięciu punktów. Warto wspomnieć nazwisko Jakuba Zalewskiego, nowego zawodnika TBV Startu. 31-latek dostał szansę gry i wykorzystał ja solidnie. Zaliczył 17 punktów, trafiając trzykrotnie zza łuku.

Czerwono-czarni po raz kolejny na parkiet wyjdą 17 grudnia o godzinie 15:00. Lublinianie podejmą Dziki Warszawa.

TBV Start II Lublin – MUKS Hutnik Warszawa 106:77 (39:20, 29:12, 20:15, 18:30)

TBV: Dutkiewicz 24, Zalewski 17, Gospodarek 15, Ciechociński 12, Pelczar 12, Szymański 8, Czerlonko 7, Łoś 4, Matysek 4, Samborski 3, Mitrut, Szyszkowski.

MUKS: Malewski 18, Janik 12, Pietrzak 10, Jasiński 8, Warmiak 8, Dulnik 7, Skalski 6, Łapiński 3, Hausner 3, Andres 2, Jurkiewicz.