Pszczółka w wysokiej formie. Wygrana w Toruniu!

Dwa trudne wyjazdy mają za sobą koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Po trumfie nad mistrzem Polski Ślęzą Wrocław w 12. kolejce Basket Ligi Kobiet na podopieczne Wojciecha Szawarskiego czekał kolejny wymagający rywal. Akademiczki ponownie spisały się wybornie i pokonały Energę Toruń 74:63.

Początek sobotniego meczu nie wskazywał, że po 40 minutach lubelscy kibice będą mieli się z czego cieszyć. To gospodynie były wyraźnie lepsze niemal w każdym aspekcie. W drużynie z Koziego Grodu na swoim poziomie grała jedynie Feyonda Fitzgerald. To dzięki jej popisom w pierwszej kwarcie udawało się utrzymywać bezpieczny dystans. Zawodniczki Wojciecha Szawarskiego przegrywały 12:19.

Sytuacja odwróciła się w drugiej ćwiartce. Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin grały różnorodnie w ataku, a przede wszystkim skutecznie. Liderki z poprzednich spotkań w końcu zaczęły robić swoje na parkiecie. Uju Ugoka zdominowała tablice, w ataku punktowała już nie tylko Fitzgerald, ale też Dajana Butulija. Do przerwy to przyjezdne wysoko prowadziły (41:29).

Nie ma co ukrywać, druga kwarta ustawiła to spotkanie. W kolejnych ćwiartkach gra była już wyrównana. Trzecią minimalnie wygrały gospodynie, w ostatniej nieznacznie triumfowały lublinianki. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego zwyciężyły ostatecznie 74:63.

Ponownie najlepszą punktującą w drużynie z Lublina była Fitzgerald, która zdobyła 20 oczek. Amerykanka wykorzystała również dobrą dyspozycję koleżanek z zespołu i 9-krotnie im asystowała. Miała ponadto 4 zbiórki i 50-procentową skuteczność rzutów. Występ niemal kompletny. Początkowo na tablicach, a później także w ofensywie, świetnie spisała się Ugoka. Nigeryjka zakończyła mecz z 16 punktami i 11 zbiórkami. Podwójną zdobycz punktową zanotowała jeszcze reprezentantka Serbii Butulija. Do 15 oczek dorzuciła również 4 zbiórki i 4 asysty. Grzechem byłoby nie wspomnieć o najlepszej zawodniczce z Torunia. Kelley Cain zdobyła 17 punktów i 10 razy zebrała piłkę spod obręczy.

Dwie wygrane w tym tygodniu znacząco poprawiły humory lubelskim kibicom. Po sobotnich meczach akademiczki zajmują 5. lokatę w tabeli Basket Ligi Kobiet. Ich bilans to siedem zwycięstw i cztery porażki.

Po intensywnym tygodniu przed zawodniczkami z Koziego Grodu powrót do domu i osiem dni przerwy do kolejnego spotkania. 17 grudnia o godzinie 17:00 ekipa z Lubelszczyzny podejmie Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Energa Toruń – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 63:74 (19:12, 10:29, 17:15, 17:18)

Energa: Cain 17, Skobel 11, Uro-Nilie 9, Hornbuckle 8, Rasheed 7, Grigalauskyte 4, Tłumak 4, Mansfield 3, Maliszewska.

Pszczółka: Fitzgerald 20, Ugoka 16, Butulija 15, Dorogobuzova 9, Witkowska 6, Cebulska 5, Mistygacz 3, Dobrowolska.