Radomska lekcja basketu

Zawodnicy TBV Startu II Lublin pojechali do Radomia, aby walczyć o trzecie zwycięstwo w sezonie. Rzeczywistość zweryfikowała plany i podopieczni trenera Andrzeja Dubielisa wracają do Koziego Grodu po jednej z największych porażek bieżącej kampanii. Czerwono-czarni ulegli gospodarzom 48:112.

Niestety początek nie był wymarzony. Przynajmniej dla graczy TBV Startu II Lublin. Podopieczni Andrzeja Dubielisa zanotowali tylko jedno trafienie w trakcie pierwszych czterech minut. Po przerwie na żądanie było trochę lepiej, ale niewiele. Ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 26:13, a połowę z całego dorobku lublinian rzucił Bartłomiej Pelczar (siedem punktów).

Druga ćwiartka to jeszcze większa przewaga gospodarzy. Czerwono-czarni rzucili w tej odsłonie 15 oczek, jednak pozwolili swoim rywalom na zdobycie ponad dwukrotnie większej liczby punktów, co poskutkowało równo 30-punktowym deficytem na zakończenie pierwszej połowy. Po stronie KS Rosa-Sport Radom Norbert Ziółko i Konrad Nowik trafili pięciokrotnie zza linii 6,75 – cała drużyna rzuciła sześć celnych trójek. Dla porównania – w premierowej kwarcie gracze z Koziego Grodu zdobyli dziewięć z 13 punktów, poprzez celne trafienia zza łuku.

Drugie 20 minut rozpoczęło się od serii punktowej 15:4 dla gospodarzy. Dla ekipy z zaplecza PLK przez pierwsze pięć minut trzeciej kwarty punkty zdobyli jedynie Bartłomiej Pelczar i Krzysztof Łoś. Goście powiększyli swój dorobek w tej części meczu jeszcze tylko o osiem oczek, co dało ostateczny rezultat 93:40.

Ostatnia ćwiartka to już formalność. Radomianie zanotowali przekonujące zwycięstwo, zapisując na swoim koncie czwartą wygraną w sezonie. Z kolei dla lublinian przegrana nad Mleczną oznacza dziewiątą porażkę w 11 meczach tej kampanii. Zawodnicy TBV znajdują się w strefie spadkowej i czeka ich pracowity okres.

Następne spotkanie podopieczni Andrzeja Dubielisa rozegrają 6 grudnia o godzinie 20:00. W Warszawie rywalem czerwono-czarnych będzie tamtejszy MUKS Hutnik.

KS Rosa-Sport Radom – TBV Start II Lublin 112:48 (26:13, 32:15, 35:12, 19:8)

Rosa: Ziółko 19, Szczypiński 16, Nowik 14, Nowakowski 12, Golus 12, Krakowiak 10, Kołakowski 10, Sobuta 10, Tyszka 6, Waniewski 3, Lis, Walski.

TBV: Pelczar 18, Łoś 11, Matysek 6, Kazmirowski 4, Grzegorczyk 3, Szewczyk 3, Szyszkowski 3, Breś, Futrzyński, Mitrut, Wachowicz.